TÉMA

Prusa Research

V Česku je podle Forbesu nejbohatší Kellnerová. V žebříčku vystřelili vysoko technologičtí nováčci

Nejbohatší Češkou je podle letošního žebříčku časopisu Forbes Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, disponuje dle žebříčku 374,7 miliardy korun. Je to o téměř 82 miliard korun více, než činil loni majetek jejího muže. V letošním seznamu je devět nováčků, první z nich dokonce na šestadvacáté příčce.
6. 10. 2021Aktualizováno6. 10. 2021, 08:10|

Naším úkolem je dělat „evangelizaci“ 3D tisku, tvrdí podnikatel Průša

Celosvětová soutěž EY Podnikatel roku zná svého vítěze, stal se jím jihokorejský podnikatel Jung-jin Seo. Česko zastupoval Josef Průša, český vývojář 3D tiskáren a majitel a zakladatel Prusa Research. Ten byl vůbec nejmladším z českých reprezentantů v historii soutěže. Tiskem pomáhal třeba s výrobou obličejových štítů pro zdravotníky. Jeho tiskárny používá například i automobilka Škoda. Byl hostem pořadu Byznys ČT24.
11. 6. 2021|

3D tisk je sexy, technologie jsou budoucnost, říká podnikatel roku Průša

Náš obor je sexy a technologie jsou budoucnost, říká podnikatel Josef Průša, který uspěl v anketě EY Podnikatel roku. Mluví o 3D tisku, o který se začal zajímat před jedenácti lety. Loni přišel s nápadem vyrobit ochranné obličejové štíty, které se staly jedním ze symbolů zápolení s pandemií. V Byznysu ČT24 zakladatel firmy Prusa Research řekl, že chce v lidech probudit lásku k technologiím.
8. 4. 2021|

Většině lidí příští rok podle analytiků mzdy porostou pomaleji než dosud

Zaměstnanci v Česku se musí připravit na nižší růst mezd, než na který byli zvyklí v posledních letech. Analytici očekávají, že porostou ani ne tříprocentním tempem. Přesto většina lidí bude moci utratit víc. Zruší se totiž superhrubá mzda, a tak zaměstnanci dostanou navíc část mzdy, kterou odváděli státu.
31. 12. 2020|
Události komentáře

Otevřít mysl. Školství by potřebovalo změny, míní Češi, kteří rozjeli podnikání se světovým potenciálem

Krize jako nová příležitost. Tak na ni pohlíží i podnikatelé, jejichž byznys začal z myšlenky a dnes z Česka expanduje i na zahraniční trhy. V Událostech, komentářích se o své zkušenosti s pandemií i proměnou byznysu podělili zakladatelé českých start-upů a firem s globálním potenciálem.
14. 6. 2020|

Dopady epidemie koronaviru už pociťuje řada firem. Na konečné zúčtování je ale ještě brzy

Čína stále bojuje s epidemií koronaviru. Nemoc, která už si vyžádala jeden a půl tisíce lidských životů, způsobuje také ekonomické ztráty. Oslabují akciové trhy, zemi chybějí suroviny, řada továren zůstala po novoročních svátcích zavřená. Podle analytiků je zatím předčasné odhadovat konečné finanční dopady, slabost druhé největší ekonomiky planety ale může pocítit většina světa.
15. 2. 2020|

Odstávky čínských továren kvůli koronaviru mají vliv na Evropu, chybí součástky i hokejky

V Číně přibývá firem, které kvůli koronaviru přicházejí o zisky. Třeba výrobce obuvi Nike už v zemi zavřel polovinu obchodů a ve zbývajících zkrátil pracovní dobu. Potíže však mohou přinést i výpadky výroby v čínských továrnách, které dodávají díly pro podniky produkující v Evropě.
14. 2. 2020|

Češi ovládli žebříček nejrychleji rostoucích technologických firem střední Evropy

Žebříček 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě ovládly letos české firmy. Ve dvacátém ročníku žebříčku společnosti Deloitte CE Technology Fast 50 jich je 19. Vítězem žebříčku jsou litevští Voltas IT, kteří vyvíjejí uživatelsky přívětivý systém na diagnostiku automobilů.
17. 10. 2019|

Důležitý je byznysplán, upozorňuje zakladatel úspěšného start-upu Prusa Research

Start-upový výrobce 3D tiskáren Prusa Research se loni dostal mezi deset nejrychleji rostoucích firem v regionu Evropy, Afriky a Blízkého východu. Zakladatel firmy Josef Průša v pořadu Byznys ČT24 řekl, že jeho přáním je, aby jeho firma přetrvala po další generace. Většina českých start-upů je buď ve stadiu zrodu, nebo naopak v úpadku, jen několik stovek jich funguje. Průša zdůrazňuje důležitost byznysplánu – aby lidé po dvou letech snažení nezjistili, že jejich nápad není ekonomicky udržitelný.
12. 5. 2018|