TÉMA

Potravinová sbírka

Sbírka potravin vynesla 624 tun zboží pro potřebné. Je to dosud nejvíc
V sobotní podzimní sbírce potravin v Česku lidé v obchodech darovali 624 tun zboží, z toho 562 tun potravin a 62 tun základní drogerie a hygienických potřeb. Je to dosud nejvíc v této akci. Z vybraných potravin lze připravit až 1,124 milionu porcí jídla, sdělil zástupce Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Miroslav Dinga. Sbírka přitom pokračuje v e-shopech až do 21. listopadu, očekává se tak překročení 700 tun darovaného zboží.
12. 11. 2023, Aktualizováno12. 11. 2023 20:04|
Poslední cukr i rýže. Potravinovým bankám docházejí zásoby
Potravinovým bankám napříč Českem chybějí zásoby pro potřebné. Mnohé z nich už nemají co svým klientům nabízet. Přitom celonárodní potravinová sbírka proběhne až za víc než čtrnáct dnů. Podle analytiků je jedním z klíčových důvodů narůstají počet rodin, které ze svých příjmů kvůli vysoké inflaci a cenám potravin nemohou vyjít.
27. 10. 2023|
Na Olomoucku přibývá rodin v nouzi. Charita místo přidělování balíčků otevřela „obchůdek“
Na Olomoucku přibývá rodin, které potřebují materiální pomoc, charita v Olomouci eviduje nárůst až o čtyřicet procent. Stále více lidí se dostává do situace, kdy jim po zaplacení všech účtů zůstane například na jídlo jen minimum peněz. Charita tak otevřela „obchůdek“, ve kterém si lidé sami vyberou, co potřebují. Doposud se rodinám pouze vydávaly potravinové balíčky bez možnosti výběru.
20. 9. 2023|
Lidé mohou přispět do celonárodní sbírky potravin, poptávka po pomoci kvůli zdražování stoupla
Během soboty mohou lidé přispět v podzimním kole celonárodní sbírky potravin. Letos se do ní zapojilo přes čtrnáct set obchodů. Trvanlivé a drogistické zboží ze sbírky poputuje do skladů potravinových bank, které pomáhají například seniorům, samoživitelkám, handicapovaným, rodinám v nouzi či dětem z dětských domovů.
12. 11. 2022|
Podzimní kolo potravinové sbírky vyneslo i s on-line obchody 580 tun zboží
Podzimní kolo potravinové sbírky v kamenných i on-line obchodech vyneslo 580 tun zboží pro potřebné. Nejštědřejší byli lidé v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. V kamenných prodejnách se potravinová sbírka konala 20. listopadu, v internetových supermarketech začala 16. listopadu, skončila v úterý. Na jaře lidé darovali 450 tun potravin a drogistického zboží, loni na podzim potravinové banky vybraly 440 tun zboží.
1. 12. 2021|
Potravinová sbírka probíhala v rekordních 1300 prodejnách, on-line se jde zapojit do konce listopadu
Skončilo podzimní kolo potravinové sbírky. Lidé měli možnost darovat potraviny a drogerii ve více než třinácti stech kamenných obchodech po celé republice a v jiné formě budou moct pomáhat až do konce měsíce. Jídlo a další zboží předávají regionální potravinové banky neziskovým organizacím. Ty pomáhají jak opuštěným seniorům, tak samoživitelům, ale i rodinám v krizi nebo lidem bez domova.
20. 11. 2021|
Začíná potravinová sbírka. Zatím mohou lidé darovat trvanlivé jídlo on-line, v sobotu i v kamenných obchodech
Začala podzimní potravinová sbírka. Zatím mohou lidé darovat trvanlivé potraviny a drogerii prostřednictvím tří internetových obchodů, v sobotu tak budou moci učinit i v kamenných prodejnách. Darované zboží dostanou bezdomovci, ale i tělesně či psychicky postižení lidé, samoživitelky, rodiny v krizi nebo opuštění senioři.
16. 11. 2021|
Sbírka potravin vynesla 440 tun zboží pro potřebné, je to dosud nejvíc
V sobotní sbírce potravin v Česku lidé v obchodech darovali 440 tun zboží pro potřebné. Z toho 396 tun potravin a 44 tun hygienických potřeb. Je to dosud nejvíc v této akci. Sdělila to ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová. Sbírka přitom pokračuje v e-shopech a další zboží zřejmě přinesou slíbené firemní a komunitní sbírky. Rekordní výsledek má akce i přesto, že ji letos doprovázela bezpečnostní opatření proti šíření nemoci covid-19.
22. 11. 2020|
Sbírky potravin se účastní stovky obchodů a dva e-shopy, lidé nejvíce darují rýži, těstoviny nebo konzervy
Lidé, kteří chtějí darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží potřebným, ho v sobotu v Česku po nákupu odevzdávají v 603 prodejnách. Do sbírky potravin se mohou zapojit i ve dvou e-shopech. Podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové darují nejčastěji rýži, těstoviny nebo konzervy. Platí to i v hypermarketu Globus na Černém Mostě v Praze, kde dárci ráno za půldruhé hodiny naplnili sedm nákupních vozíků. Pomáhají jim při tom dobrovolníci. Letos se zboží kvůli epidemii covidu-19 předává bezkontaktně.
21. 11. 2020, Aktualizováno21. 11. 2020 17:19|
Potravinové banky vyhlíží sobotní sbírku, v některých kvůli covidu nezbylo skoro nic
V sobotu proběhne v celém Česku další potravinová sbírka. Ta jarní kvůli pandemii koronaviru nebyla, a proto teď v potravinových bankách chybí asi pět set tun trvanlivých potravin. V některých bankách jsou nyní jenom poslední lahve s nápoji. Nedostatek potravin je problémem hlavně pro charitativní organizace nebo matky samoživitelky.
20. 11. 2020, Aktualizováno20. 11. 2020 15:21|
Potravinové banky se začínají vyprazdňovat. Žádostí o jídlo přitom přibývá
Potravinové banky v krajích se začínají vyprazdňovat. Chybí zásoby, mimo jiné protože jarní sbírka se letos nekonala. Například banka pro Brno a Jihomoravský kraj má ve skladech polovinu toho, co obvykle v této době mívá. Požadavků přitom přibývá. Od začátku roku do září už banka rozdělila téměř tři sta tun jídla mezi dvaadevadesát organizací.
28. 10. 2020|
Celostátní potravinová sbírka na jaře kvůli koronaviru nebyla. V Blansku si udělali vlastní
Kvůli koronaviru se letos neuskutečnila jarní část tradiční národní potravinové sbírky. Potřebných přitom v krizi přibývá. Největší problém mají především ti, kteří už předtím s penězi těžko vycházeli. V Blansku kvůli tomu vyhlásili vlastní sbírku potravin.
26. 5. 2020|