TÉMA

Obecní zastupitelstva

Jen pětina lidí důvěřuje vládě a sněmovně, ukazuje průzkum

Důvěra ve vládu a Poslaneckou sněmovnu zůstává nízká, nicméně proti konci loňského roku se jejich hodnocení mírně zlepšilo a nyní jim shodně důvěřuje pětina lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Prezidentu Petru Pavlovi podle něj věří 54 procent obyvatel a Senátu 32 procent a také v jejich případě jsou výsledky v porovnání s předchozím průzkumem mírně lepší. Nejvyšší důvěře mezi ústavními institucemi se nadále těší starostové a obecní zastupitelstva. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) a dolní parlamentní komora vyšly z hodnocení nejhůře.
3. 4. 2024|

Vládě věří podle průzkumu CVVM šestina lidí, z ústavních institucí dopadla nejhůře

Důvěra ve vládu klesá, kabinetu Petra Fialy (ODS) věří šestina Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu, který během čtvrtka zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) s tím, že vláda z ústavních institucí dopadla nejhůře. Prezident Petr Pavel má důvěru u 52 procent obyvatel, Poslanecké sněmovně věří 18 procent a Senátu 29 procent veřejnosti. U všech zmíněných se důvěra v porovnání s předchozím průzkumem z léta též zhoršila. Tradičně nejvíce lidé věří starostům a obecním zastupitelstvům.
14. 12. 2023Aktualizováno14. 12. 2023, 19:30|

Komunální a senátní volby se budou konat 23. a 24. září. Termín vyhlásil prezident

Letošní volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů se uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září. Termín voleb vyhlásil prezident Miloš Zeman, informoval ve středu Pražský hrad v tiskové zprávě. Zeman měl podle zákonných pravidel na vyhlášení termínu čas do začátku prázdnin, rozhodnutí podléhá kontrasignaci premiéra Petra Fialy (ODS).
6. 4. 2022Aktualizováno6. 4. 2022, 11:31|

Čtyři obce volí nová zastupitelstva. Zájem je poměrně velký, místnosti se zavřou ve 22 hodin

Lidé v sobotu ve čtyřech obcích volí nová zastupitelstva. Hlasuje ve Vražkově, Bynovci, Vracovicích a Lážovicích, tedy tam, kde se původní vedení rozpadlo. Zájem o hlasování v menších obcích je poměrně velký, k urnám zájemci přichází za zvýšených hygienických opatření. Čas mají do 22 hodin.
12. 12. 2020Aktualizováno12. 12. 2020, 16:12|

30 let zpět: A máte starostu?

V roce 1990 se znovu osamostatnilo velké množství obcí. To však přinášelo nemalé problémy. Například s tím, že si nemohly dovolit platit starostu, někde dokonce nechtěl funkci starosty nikdo vykonávat.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.
2. 10. 2020|