TÉMA

Marek Pieter

Volby 2017

EET by některé nevládní strany rušily. Účtenkovku ale kritizují i lidovci

Jednou z novinek, které zavedla končící vláda, je i elektronická evidence tržeb – povinnost vydávat účtenky a registrovat je na serverech finanční správy. Členové koaličních stran se novinky v předvolební debatě České televize na téma Státní finance zastávali. Andrej Babiš (ANO) evidenci označuje za revoluční projekt, zatímco sociální demokraté podle Bohuslava Sobotky (ČSSD) podporují její dokončení ve třetí a čtvrté fázi. Na druhé straně ODS, TOP 09 nebo SPD jasně říkají, že by EET zrušily.
3. 10. 2017|
Volby 2017

Bez eura skončíme jako Ukrajinci, varuje Kalousek. Babiš nechce ručit za Řeky

„Jestliže nepřistoupíme k euru, ujede nám vlak a našim dětem a vnukům připravíme osud, který dnes mají Ukrajinci, kteří sem jezdí za prací,“ varoval v pondělní předvolební debatě České televize lídr středočeské kandidátky TOP 09 Miroslav Kalousek. Naopak ostře proti přijetí eura se postavil lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Třetí bývalý ministr financí ve studiu a zástupce sociální demokracie Bohuslav Sobotka uvedl, že v Česku v současnosti není pro přijetí eura dostatečná podpora veřejnosti.
3. 10. 2017|
Volby 2017

Rozpočet je podle Pirátů virtuální číslo. Zprůhlednili by ho do poslední faktury

I když byl loni plánován schodek 70 miliard, rozpočet skončil velkým přebytkem. Na příští rok je v plánu rozpočet s 50miliardovým schodkem. Zatímco zástupci STAN nebo Zelených v předvolební debatě České televize na téma Státní finance vznesli požadavek vyrovnaného rozpočtu, vládní strany jeho vývoj brání. Podle Pirátů je ale rozpočet vlastně virtuální číslo. Rozpočet by podle nich měl být navíc rozklikávací, aby byl pro občany transparentní. Hosté debaty zastupují subjekty kandidující do Poslanecké sněmovny v říjnových volbách, jejichž volební potenciál jim dává šanci na úspěch.
3. 10. 2017|