V Číně vybuchla chemička

Peking - V čínském městě Čang-čou explodovala chemička. S mohutným požárem továrny bojuje přes 600 hasičů. Podle tamních médií výbuch zranil nejméně 14 lidí. Při katastrofě údajně unikly i jedovaté chemikálie. Jde o druhý masivní výbuch v tomto zařízení za poslední dva roky.

Chemička v pětimilionovém městě v provincii Fu-ťien se specializuje na výrobu paraxylenu, látky sloužící pro produkci nejrůznějších vláken a pryskyřic, z nichž se lisují například plastové lahve. Na fotografiích zveřejněných v čínských médiích a na sociálních sítích je vidět areál, ze kterého šlehají desítky metrů vysoké plameny.  

Továrny na výrobu chemických látek vzbuzují v Číně často kontroverze kvůli zprávám o znečišťování životního prostředí. Loni se konaly na jihu Číny ve městě Mao-ming velké demonstrace proti stavbě chemického závodu na výrobu paraxylenu.

/*json*/{"map":{"lat":34.742833138555405,"lng":113.66317750000007,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/