Parašutista nezvládl přistání a při armádní přehlídce na Letné narazil do diváků

3 minuty
Den s armádou poznamenala nehoda při seskoku parašutisty
Zdroj: ČT24

Při seskoku parašutistů na Dnu armády na Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Jedna žena má pohmožděná záda a byla převezena do Motola. Poraněný výsadkář skončil v Ústřední vojenské nemocnici. Zranění utrpěl i malý chlapec, který byl ošetřen vojenskými lékaři.  Událost teď prošetřuje policie.

Sobotní akce přilákala na pražskou Letenskou pláň stovky lidí. V závěru programu se tam mělo snést k zemi postupně osm parašutistů: přistání jednoho z nich ale skončilo nešťastně. Při doskoku výsadkář zranil nejen sebe, ale také dva diváky. Podle první verze vyšetřovatelů šlo zřejmě o nehodu, když parašutista nezvládl silný poryv větru.  

„Šestatřicetiletý výsadkář skončil v Ústřední vojenské nemocnici Praha, jedna z divaček byla převezena do Motola. Zranění nejsou vážná,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Výsadkář měl pohmožděné nohy a záda, jako první ho ošetřila zdravotní služba, která byla přítomná na akci. „Zraněná žena byla při vědomí, měla pohmožděná záda a loket,“ dodala Poštová. 

3 minuty
iReportér Libor Soška: Nehoda při seskoku na Letné
Zdroj: ČT24

Podle mluvčí Generálního štábu ale vojáci dodrželi všechna bezpečnostní opatření: „Prostor, kde měli výsadkáři seskakovat, jsme ohradili a také jsme dbali na to, aby žádný z návštěvníků tento prostor nepřekročil,“ uvedla Vlastimila Cyprisová s tím, že na místě byli vojenští zdravotníci, kteří ošetřili všechny zraněné. 

Armáda ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem představila průřez technikou, kterou v uplynulých 100 letech čeští vojáci používali a používají. Pro návštěvníky, mezi nimiž bylo mnoho rodin s dětmi, si pořadatelé připravili ukázky moderní i historické vojenské techniky a několik soutěží.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Nákup a provoz F-35 projdou koaličním auditem, řekla Schillerová

Smlouvy na nákup a provoz 24 nadzvukových letounů F-35 za zhruba 150 miliard i dosavadní platby projdou koaličním auditem. ČT to sdělila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Reagovala tím i na ministra obrany a jeho slova ze sociálních sítí SPD. Jaromír Zůna řekl, že jeho resort udělá analýzu i s možností výpovědi smlouvy. S tou ale hnutí ANO nesouhlasí. Další z vicepremiérů Karel Havlíček (ANO) už dřív řekl, že nákup F-35 je rozhodnutou věcí.
před 16 hhodinami

Porodnost i letos klesne na další historické minimum

V Česku se narodilo nejméně dětí v historii. Podle průběžných dat zdravotníků letošek skoro s jistotou překoná loňské minimum. Někde hlásí téměř o pětinu méně novorozenců. Potomky teď přivádějí na svět hlavně ženy z populačně slabších 90. let. Jejich matky měly děti přibližně o pět let dřív. V kombinaci s dalšími faktory čekají odborníci nízkou porodnost i v příštích letech.
před 16 hhodinami

Babiš telefonoval s Trumpem, mluvili o migraci či Evropě

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek telefonicky hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na sociální síti X Babiš uvedl, že dlouho mluvili o válce, migraci, Evropě, visegrádské čtyřce či o návštěvě v Bílém domě, při které se politici spolu s manželkami Monikou a Melanií setkali v březnu 2019.
včeraAktualizovánopřed 19 hhodinami

Poškozené trakční vedení zkomplikovalo provoz na hlavním nádraží v Praze

Poškozené trakční vedení dopoledne zkomplikovalo provoz na hlavním nádraží v Praze. Vlaky zhruba půlhodinu nejezdily do Libně, Vysočan a Holešovic, směrem do Vršovic a na Smíchov byla doprava omezená. Oznámil to mluvčí Správy železnic pro mimořádnosti Martin Kavka. Co bylo příčinou poškození, podle něj železničáři zjišťují.
včera v 10:43
Načítání...