Za znásilnění turistky jde šestice Indů na doživotí

Dillí - Indický soud vynesl doživotní tresty vězení nad šesticí Indů odsouzených za hromadné znásilnění devětatřicetileté švýcarské turistky. Informovala o tom agentura AFP. Žena letos v březnu projížděla Indií s manželem na kolech. Jejího muže útočníci zbili, přivázali ke stromu a činu musel přihlížet.

„Všichni obvinění byli odsouzeni a my jsme s rozsudkem spokojení,“ řekl indické tiskové agentuře PTI žalobce Rádžendra Tivari.

Znásilnění Švýcarky bylo jedním ze série podobných, mediálně značně sledovaných případů. Týž měsíc Britka cestující po severní Indii vyskočila z okna hotelového pokoje ve třetím patře v obavě před sexuálním útokem majitele hotelu, který se dobýval do místnosti. V červnu pak policie v Kalkatě oznámila zatčení místního podnikatele, který je podezřelý, že zdrogoval a znásilnil jednadvacetiletou irskou humanitární pracovnici.

Pozornost k rozšířeným sexuálním útokům v Indii přitáhl případ z loňského prosince, kdy byla v autobusu v Dillí brutálně několika muži znásilněna 23letá indická studentka. Ta později svým zraněním v nemocnici podlehla.