Bad Kleinkirchheim: Z lyžování rovnou do termálů

Bad Kleinkirchheim - Lyžařská sezona sice pomalu končí, pokud ale přemýšlíte, kam se vydat příští rok, následující řádky by vám mohly usnadnit rozhodování. Řeč bude o rakouské oblasti Korutany, ve které se nachází vesnička Bad Kleinkirchheim, vyhlášená svými lázněmi a lyžařskými svahy, na kterých se občas objeví i rakouská lyžařská legenda Franz Klammer.

Středisko nabízí 103 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Na své si přijdou jak děti, tak zkušení lyžaři, kteří můžou prosvištět sjezdovky, na kterých se jezdí světové poháry. Ani v tomto koutu Rakouska se nezapře servis, který je na výborné úrovni. Přijeli jste si užívat lázní, lyžování, či jen tak odpočívat? Jste na správné adrese. Na druhou stranu nabízené služby rozhodně nepatří k nejlevnějším, což platí obecně pro celé Rakousko.

V následujících bodech jsem sestavil nejdůležitější informace o středisku:

Obecné

  • Vzdálenost z Prahy cca 550 kilometrů (7 hodin autem), dálniční známka nutná.
  • Domluvíte se bez problémů i anglicky.

Lyžování

  • Středisko je složeno ze dvou lyžařských center: St. Oswald a Bad Kleinkirchheim. Skipasy jsou společné, pěší přechod mezi středisky zabere cca 3 minuty.
  • Lyžařské zázemí: 103 kilometrů sjezdovek, zhruba 77 kilometrů zahrnují středně obtížné tratě, zbylé kilometry se dělí na obtížné (8 km) a svahy pro začátečníky (18 km).
  • O výjezd lyžařů k vrcholům se starají především sedačkové lanovky. Delší vzdálenosti překonávají čtyři kabinkové. Je zde i poměrně velké množství vleků typu kotva – jsou ale spíše na kratší vzdálenosti, zato svižné, takže se nemusíte bát, že byste na nich tvrdli 10 minut.
  • Nejvyšším bodem, kam až se můžete nechat vyvézt, je stanice Kaiserburg ve výšce 2055 metrů nad mořem. Pro milovníky výhledů je to ideální místo.

Skipas

  • Ceny skipasů: Pravděpodobně nejvýhodnější kartou je 6denní skipas, v rámci něhož jsou zdarma 3 vstupy do lázní (na celý den do lázní St. Kathrein nebo na 3 hodiny do Römerbad. Podrobný ceník naleznete na oficiálních stránkách - viz níže).
  1. Cena pro dospělého 199 €
  2. Junior (narozen 1992 a později) 160 €
  3. Dítě (narozené 1997 – 2005) 100 €
  4. Děti mladší 6 let zdarma

Termály

  • V Bad Kleinkirchheimu se nachází dvoje termální lázně – St. Kathrein a Römerbad. Voda v bazénech je v rozmezí 30–34 stupňů. Nutno podotknout, že vyšší teplota vody by určitě nebyla na škodu. V obou komplexech je restaurační zařízení a možnost vypůjčení hraček pro děti. Pro vyznavače většího klidu doporučuji lázně Kathrein. Atrakce pro děti jsou v obou termálech, stejně jako venkovní bazén.

Ubytování

  • Ubytování rodinného typu v této oblasti není problém sehnat. K dispozici jsou jak luxusně zařízené pokoje, tak i ty jednodušší. Snídaně, obědy a večeře se obvykle podávají v rakouském „horském“ stylu. S vyššími cenami je ale nutno počítat i v tomto případě. Za peníze ale obvykle dostanete opravdu to, co je psáno, a to v dobré kvalitě.

Stravování

  • Jídla nabízená na sjezdovkách nezdržují a jsou chutná. Pro ilustraci orientační ceník: Cena piva cca 3.80 €, džus 2.50 €, pizza 10 €, saláty 8 €. Většina pokrmů, na které narazíte, je domácího původu a nese certifikáty BIO produktu.

Užitečné info

http://www.badkleinkirchheim.at/en

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Moskva útočila na Oděskou oblast, Kyjev na ruský přístav Tuapse

Rusko v noci na pátek zaútočilo na jihoukrajinskou Oděskou oblast, která byla cílem dronových náletů i během předchozích nocí. Podle úřadů dva lidé v Oděse utrpěli zranění. Počtvrté během několika týdnů zaútočily ukrajinské drony na přístav Tuapse v jihoruském Krasnodarském kraji, uvádí ruskojazyčný servis BBC.
před 12 mminutami

Američtí vojáci se už nemusí očkovat proti chřipce. Vojenští lékaři vidí rizika

Každoroční očkování proti chřipce již pro americké vojáky není povinné, uvedl minulý týden americký ministr obrany Pete Hegseth ve videu zveřejněném na sociálních sítích. Tento krok poté kritizovala řada odborníků.
před 1 hhodinou

Americké úřady zveřejnily záběry z útoku na galavečeři s Trumpem

Americké úřady zveřejnily záběry bezpečnostních kamer zachycující údajného útočníka, jak minulý víkend prochází detektorem kovů na bezpečnostním stanovišti ve washingtonském hotelu Hilton při galavečeři s korespondenty Bílého domu a míří zbraní na agenty Tajné služby USA. Washingtonská federální prokurátorka Jeanine Pirrová video sdílela na síti X s tím, že záběry jasně ukazují, jak útočník střílí na příslušníka tajné služby. Současně odmítla spekulace o přátelské palbě.
před 2 hhodinami

Kandidátů na Nobelovu cenu za mír je 287, spekuluje se o papeži i Trumpovi

Na Nobelovu cenu za mír za rok 2026 bylo navrženo 287 kandidátů, z nichž 208 jsou jednotlivci a 79 tvoří organizace. Jsou mezi nimi političky a nejspíše také americký prezident Donald Trump, který o toto ocenění v minulosti usiloval. S odvoláním na Norský Nobelův institut to píše Reuters. Nový nositel bude vyhlášen 9. října a slavnostní ceremoniál se uskuteční 10. prosince. Loni se laureátkou stala venezuelská opoziční politička a aktivistka María Corina Machadová.
před 7 hhodinami

„Toto není izolovaný případ.“ Británie čelí rostoucímu antisemitismu

Velká Británie zvýšila stupeň ohrožení mezinárodním terorismem ze značného na vážný. Po středečním útoku britského Somálce nožem na dva židovské Londýňany rostou obavy v tamních komunitách. Ty už léta kritizují toleranci úřadů k projevům antisemitismu. Vládní poradce pro terorismus teď boj s tímto jevem označil za nejvyšší národní bezpečnostní prioritu.
před 10 hhodinami

Izrael u Řecka zastavil humanitární flotilu do Gazy, zadržel asi 175 lidí

Izraelské ozbrojené síly zastavily flotilu s humanitární pomocí plující do Pásma Gazy a na palubě více než dvaceti lodí zadržely asi 175 lidí. Izraelský ministr zahraničí Gideon Sa’ar uvedl, že zadržení aktivisté budou převezeni do Řecka. Organizátoři flotily Global Sumud Flotilla již dříve uvedli, že izraelské námořnictvo proti lodím zasáhlo v noci na čtvrtek v mezinárodních vodách v blízkosti Řecka. Mezi zadrženými je dle agentury ANSA 24 Italů, dle AFP jedenáct Francouzů, dle agentury Anadolu dvacet Turků a podle RTVE také třicet Španělů. Vůči Izraeli zaznělo i obvinění z pirátství.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

Web: Česko odmítlo žádost o přelet letadla tchajwanského prezidenta. Resort to odmítá

Česko a Německo odmítly žádost o povolení k přeletu letadla tchajwanského prezidenta Laje Čching-tea, napsal portál TaiwanNews. Prezident měl v plánu ve dnech 22. až 26. dubna navštívit Svazijsko a poté, co povolení k přeletu zrušily tři africké země, se Tchaj-pej snažila cestu zachránit zajištěním přeletu nad evropskými státy. Oficiální návštěva ale nakonec byla zrušena, protože se nepodařilo potřebná povolení získat.
před 12 hhodinami

Že chtěl útočit na Trumpa, je spekulace, tvrdí obhajoba obviněného muže

Muž obviněný z útoku při večeři novinářů s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a dalšími vládními představiteli ve čtvrtek před soudem souhlasil s tím, že zůstane ve vazbě, píší agentury AP a Reuters. S prodloužením vazby souhlasila i obžaloba. Muž čelí obvinění z pokusu o vraždu a několika dalších trestných činů. Jeho obhajoba označila za spekulaci domněnku, že chtěl zaútočit na Trumpa.
před 13 hhodinami
Načítání...