TÉMA

Yorgen Fenech

Muž se přiznal k vraždě maltské novinářky, policisté zatkli údajné dodavatele bomby

Jeden ze tří obžalovaných z vraždy maltské investigativní novinářky Daphne Caruanaové Galiziové se před soudem přiznal k činu. Vincent Muscat podle obžaloby nainstaloval do auta novinářky bombu, která ji v říjnu 2017 zabila. Krátce po přiznání policie zatkla domnělé dodavatele bomby. Podle maltského tisku Muscat zřejmě uzavřel se státními zástupci dohodu o zkrácení trestu.
23. 2. 2021|

Na Maltě odstoupili dva ministři i šéf úřadu premiéra. Spekuluje se o souvislosti s vraždou novinářky

Kvůli vyšetřování vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové rezignoval šéf úřadu maltské vlády Keith Schembri. Informoval o tom deník The Times of Malta. Přerušení práce ve vládě později oznámil i ministr hospodářství Christian Cardona a také šéf resortu turistiky Konrad Mizzi.
26. 11. 2019|

Podnikatel zadržený v případu vraždy maltské novinářky je propuštěný na kauci

Podnikatel Yorgen Fenech, kterého ve středu zatkla maltská policie v rámci vyšetřování vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové, byl propuštěn na kauci. S odvoláním na policejní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Nyní bude podle úřadů pod neustálým dohledem policie. Podle zákona musel být propuštěn do pátku v případě, že proti němu nebyla vznesena obvinění. Vyšetřování však pokračuje.
22. 11. 2019|

Kvůli vraždě novinářky zatkli vlivného podnikatele. Z Malty chtěl prchnout na lodi

Maltská policie zatkla podnikatele Yorgena Fenecha, o kterém psala na svém blogu novinářka Daphne Galiziová před tím, než byla zavražděna. Ve vazbě je i muž, kterého kriminalisté považují za zprostředkovatele vraždy. Vláda mu nabídla milost, pokud jeho výpověď usvědčí objednavatele zločinu.
20. 11. 2019|