TÉMA

Sagrada Família

Dostavba barcelonské katedrály může ohrozit několik domů. Jejich obyvatelé s tím nesouhlasí
Stavitelé barcelonské katedrály Sagrada Família chtějí zbourat několik domů v okolí staveniště. Tvrdí, že podle původních nákresů architekta Antonia Gaudího překáží v dokončení stavby. Tisíce obyvatel, kterým hrozí vystěhování, se ale brání. Ikonický chrám, jehož základní kámen byl položen před 139 lety, by mohl být dokončen do roku 2026.
8. 2. 2022|rp
V Barceloně slavnostně odhalili zatím nejvyšší věž baziliky Sagrada Família
Několik tisíc lidí ve středu večer v Barceloně přihlíželo slavnostnímu odhalení nové věže baziliky Sagrada Família, na jejímž vrcholku ve výšce 138 metrů se poprvé rozsvítila obrovská skleněná hvězda. Věž Panny Marie, která je nyní nejvyšší věží tohoto stále nedostavěného chrámu, u příležitosti církevního svátku Neposkvrněného Početí Panny Marie požehnal barcelonský arcibiskup a kardinál Juan José Omella a videoposelství k této události zaslal i papež František.
8. 12. 2021|dk
Madrid se vrací k normálnímu životu. Jako ten před koronavirem ale nevypadá
Španělské hlavní město přistoupí o půlnoci k dalšímu stupni takzvané „nové normality“, tedy rozvolňování po koronavirové epidemii. Tentokráte se rozšiřují kapacity restaurací a veřejných akcí. Kroky ale přicházejí v době, kdy jiné španělské regiony opatření naopak zpřísňují a ve vybraných oblastech dokonce zavádějí karantény.
5. 7. 2020|
Sagrada Familia dostala po více než 130 letech stavební povolení
Barcelonská bazilika Sagrada Familia (Svatá rodina), která je jednou z nejnavštěvovanějších španělských památek, se staví už 137 let. Ale až tento týden dostala od barcelonské radnice stavební povolení. Informoval o tom deník La Vanguardia s tím, že katedrála by měla být dokončena v roce 2026.
9. 6. 2019|