TÉMA

Brandýs nad Orlicí

Nová robotická tělocvična pomáhá pacientům s poškozením mozku
Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí otevřel robotickou tělocvičnu za více než 16 milionů korun. Poslouží rehabilitaci pacientů se získaným poškozením mozku. Pro ústav je to první krok pro zařazení do rehabilitačního kranioprogramu.
8. 2. 2024|ČTK
Řidiče a cyklisty mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí ohrožuje sesutý svah
Kvůli silným a vytrvalým dešťům se během minulého týdne zřítila část svahu mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí. Rozdrolené kameny zůstávají u silnice, stejně jako velký kus zaklíněné skály, která ohrožuje projíždějící vozidla a cyklisty.
14. 8. 2023|
Návrat vlaků do starých kolejí urychlí cestování Praha–Brno. Trasu ujedou o 20 minut rychleji
Dálkové vlaky směřující z Prahy do Brna a dále do Vídně či Bratislavy se vracejí na trať přes Českou Třebovou. Je to dobrá zpráva pro cestující, kteří chtějí jezdit co možná nejrychleji po kolejích mezi dvěma největšími městy v republice, protože se cestovní doba výrazně zkracuje. Radost mohou mít také obyvatelé Pardubic a České Třebové, protože jim významně přibývá spojů jak do Prahy, tak i do Brna. O něco horší spojení s oběma městy mají nyní cestující z Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou, kde zastavovala část dálkových vlaků, které se nyní vracejí na rychlejší trasu, a také z Kolína.
1. 7. 2023|
PŘEHLEDNĚ: Plánované výluky na železnici kvůli letošním velkým stavbám
Správa železnic v letošní stavební sezoně plánuje 38 velkých stavebních projektů, zahájila jich už polovinu. Letos pracuje s rozpočtem 70 miliard korun, což je nejvíce ze všech dopravních oblastí. Mezi největší akce bude patřit stavba železnice na pražské letiště, která by v novém plánu měla vést až na pražské hlavní nádraží. Dalšími projekty jsou například modernizace stanice Praha Masarykovo nádraží nebo stavba nové nádražní budovy ve stanici Brno Královo Pole.
28. 4. 2023Aktualizováno28. 4. 2023, 18:45|
Správa železnic ruší u Bezpráví beznapěťový úsek. Chce eliminovat poruchy
Správa železnic zrušila beznapěťový úsek na rekonstruované hlavní trati u Bezpráví na Orlickoústecku. Chce tím eliminovat poruchy trakčního vedení, které v posledních týdnech v úseku často zastavují provoz na koridoru mezi Prahou a Ostravou. Podle správy strojvedoucí při průjezdu často nerespektovali povinnost stažení sběrače trakce. Správa zároveň jedná se stavbaři o dalších úpravách při rekonstrukci.
9. 8. 2022|
V Černošicích spadl na koleje sloup, půl dne jezdily vlaky po jedné koleji a nabíraly zpoždění
Vysoká zpoždění nabíraly od rána vlaky na trati mezi Prahou a Berounem. Dopravu ráno zastavil sloup trakčního vedení na zastávce v Černošicích, který se naklonil nad trať a potom spadl na koleje. Průjezdná po obou kolejích je trať zhruba od tří odpoledne. Zprvu se provoz na trati přes Černošice zastavil úplně, později vlaky jezdily po jedné koleji.
30. 4. 2021Aktualizováno30. 4. 2021, 15:30|
Začala oprava tratě u Brandýsa nad Orlicí, v květnu bude frekventovaný úsek už jen jednokolejný
Začala modernizace železniční trati mezi Ústím a Brandýsem nad Orlicí. Potrvá dva roky a je jednou z hlavních příčin, proč jezdí část vlaků Praha–Brno čtvrtým týdnem odklonem po pomalejší trati přes Havlíčkův Brod. Od příštího týdne bude mezi Brandýsem a Ústím uzavřena jedna traťová kolej, cestující potom musí počítat se zpožděními. Kvůli výluce se ale již změnil jízdní řád, ve kterém vznikla pro průjezd rozkopaným úsekem větší rezerva.
30. 4. 2021|
Bouřka v Praze narušila provoz vlaků i tramvají. Ve většině krajů platí výstraha meteorologů
Odpolední bouřka provázená silným deštěm zkomplikovala v Praze provoz vlaků a tramvají. Na dvě hodiny byl přerušen provoz na železnici mezi pražským Smíchovem a Radotínem, bouřky ale zastavovaly dopravu a přidělaly práci hasičům i jinde. Nízké nebezpečí bouřek podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí v sobotu odpoledne na celém území republiky kromě Moravskoslezského kraje a severu Olomouckého kraje.
14. 8. 2020Aktualizováno14. 8. 2020, 21:03|
V rehabilitačním ústavu v Brandýse skončila bývalá ředitelka Tomanová. Lidé si stěžovali na šikanu
Bývalá dlouholetá ředitelka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová již ve zdravotnickém zařízení nepracuje. Poté, co na konci března na funkci ve vedení ústavu rezignovala, v září skončila také jako primářka. Personální audit, který si zadal Pardubický kraj, před časem zjistil v činnosti ústavu problémy.
3. 10. 2019|
Vedení Pardubického kraje řeší údajnou šikanu pracovníků v rehabilitačním ústavu v Brandýse
Vedení Pardubického kraje prošetřuje podezření na špatné pracovní podmínky včetně šikany podřízených v rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí. Špatná atmosféra tam podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) zhoršuje kvalitu péče o pacienty. Dlouholetá ředitelka ústavu Michaela Tomanová však kritiku odmítá.
19. 2. 2019|
Místo pomalé jízdy údolím Orlice pojedou vlaky u Chocně tunely. Jeden z nich bude nejdelší v zemi
Po prosincovém otevření ejpovického železničního tunelu na koridoru mezi Prahou a Plzní se Správa železniční dopravní cesty chystá na další rozsáhlou stavbu tunelů – a to na páteřní trati, která spojuje Čechy s Moravou. Dva tunely by měly vzniknout mezi Chocní a Ústím nad Orlicí nedaleko Třebové, cestu by zrychlily o pět minut.
30. 1. 2019|