TÉMA

Arnošt Martínek

Děkan ostravské lékařské fakulty Martínek rezignuje. I přes to, že uspěl u soudu

Děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Arnošt Martínek nejpozději v září rezignuje. Reagoval na nezískání akreditace pro obor Všeobecné lékařství, fakulta na něj minimálně letos nemůže přijímat nové studenty. Svůj záměr děkan oznámil na mimořádném jednání fakultního akademického senátu.
22. 7. 2020|

Odvolání děkana ostravské lékařské fakulty neplatí, rozhodl soud

Krajský soud v Ostravě rozhodl, že odvolání děkana Lekařské fakulty Ostravské univerzity Arnošta Martínka není platné. Děkan se na soud obrátil po odvolání akademickým senátem univerzity. Odvolání souviselo s minulými pochybeními při přijímání studentů, které na univerzitě prověřoval i Národní akreditační úřad (NAÚ).
21. 7. 2020Aktualizováno21. 7. 2020, 16:45|

Ostravské univerzitě hrozí odebrání akreditace. Komise podle MfD zjistila chyby na všech fakultách

Kontrolní komise Národního akreditačního úřadu (NAÚ) pro vysoké školství zjistila, že vysokoškolský zákon či jiné předpisy porušovaly všechny fakulty Ostravské univerzity (OU). Škole tak nyní hrozí, že by mohla přijít o institucionální akreditaci, píše Mladá fronta DNES (MfD). Podle rektora Jana Laty není k odnětí akreditace důvod a článek v MfD považuje za zavádějící. V minulosti už NAÚ prověřoval pochybení při přijímačkách na lékařské fakultě.
17. 4. 2020Aktualizováno17. 4. 2020, 13:56|

Volba nového děkana Lékařské fakulty v Ostravě se odsouvá. Do funkce se vrací odvolaný Martínek

Volba nového děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity plánovaná na 3. března se odsouvá. Krajský soud v Ostravě, na který se obrátil odvolaný děkan Arnošt Martínek, vydal předběžné opatření, které Martínka prozatím vrátilo do funkce. Informaci zveřejněnou na serveru iDNES.cz potvrdil České televizi Václav Procházka, který byl dočasně pověřen vedením fakulty a je jedním z kandidátů na děkana.
20. 2. 2020|

Děkanem ostravské lékařské fakulty se chtějí stát tři akademici. Hledá se náhrada za Martínka

Po odvolání Arnošta Martínka, které souviselo s pochybeními při přijímacím řízení, se o funkci děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity ucházejí tři zájemci. Jsou jimi pověřený děkan fakulty a proděkan pro vědu a výzkum Václav Procházka, prorektor pro strategii a rozvoj Roman Hájek a vedoucí Ústavu zobrazovacích metod Petr Krupa. Volba se uskuteční 3. března.
14. 2. 2020|

Úřad zastavil řízení k odebrání akreditace ostravské medicíně, škola podle něj napravila chyby

Národní akreditační úřad (NAÚ) zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli chybám u přijímacích řízení. Kvůli problémům už nedávno skončil i děkan Lékařské fakulty Arnošt Martínek. Škola údajně u zkoušek pro tento akademický rok chyby napravila. Akreditace platí do 31. května letošního roku, pro přijímání studentů po tomto datu musí univerzita získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím ale NAÚ neobdržel.
23. 1. 2020Aktualizováno23. 1. 2020, 18:15|

Lékařská fakulta v Ostravě s žádostí o akreditaci neuspěla. Absolventi by povolání údajně nezvládli

Lékařská fakulta Ostravské univerzity neuspěla s první žádostí o akreditaci pro klíčový obor Všeobecné lékařství. Neprošla přes ministerstvo zdravotnictví, které jako regulátor akreditační spis posuzovalo.  Podle něj by budoucí absolventi nebyli řádně připraveni na výkon povolání lékaře. Fakulta zatím nemůže přijímat budoucí mediky a to také kvůli dřívějším pochybením v přijímacím řízení, kvůli kterým už byl odvolán děkan Arnošt Martínek.
3. 1. 2020|

Ostravská lékařská fakulta má nové vedení. Stále nesmí přijímat studenty

Rektor Ostravské univerzity Jan Lata odvolal z funkce děkana Lékařské fakulty (LF) Arnošta Martínka. Důvodem jsou pochybení při přijímacích řízeních na obor Všeobecné lékařství. Postup při přijímání studentů zkoumal na fakultě Národní akreditační úřad (NAÚ), který kvůli problémům na škole odebral stěžejnímu oboru akreditaci. Rektor věří, že akreditaci obor opět získá. Fakultu zatím povede proděkan pro vědu a výzkum Václav Procházka.
2. 1. 2020Aktualizováno2. 1. 2020, 17:34|

Kvůli odvolání děkana lékařské fakulty v Ostravě zvažují proděkani i někteří vyučující rezignaci

Proděkani i někteří vyučující na Lékařské fakultě Ostravské univerzity (OU) zvažují, že podají rezignaci. Důvodem je pondělní rozhodnutí akademického senátu o odvolání děkana Arnošta Martínka z funkce. Lékařská fakulta se přitom momentálně snaží získat akreditaci na klíčový obor Všeobecné lékařství. Vedení univerzity tvrdí, že udělá vše pro to, aby výuku mediků zachovalo.
19. 11. 2019|

Skončil děkan ostravské Lékařské fakulty Martínek kvůli pochybením při přijímacím řízení

Akademický senát Ostravské univerzity (OU) většinou jediného hlasu odvolal z funkce děkana Lékařské fakulty Arnošta Martínka. Vyhověl tak návrhu rektora Jana Laty, který odchod děkana z funkce požadoval v souvislosti s minulými pochybeními při přijímání studentů, které na univerzitě prověřoval i Národní akreditační úřad (NAÚ). Fakulta přijímala i uchazeče, kteří nesplnili podmínky přijímacího řízení. Martínek zvažuje žalobu.
18. 11. 2019Aktualizováno18. 11. 2019, 17:04|

Odchod šéfa ostravské medicíny ostatní děkani podporují. Manipulace při přijímačkách považují za nepřijatelné

Děkani všech fakult Ostravské univerzity vyjádřili podporu rektorovi Janu Latovi, který chce navrhnout odvolání děkana Lékařské fakulty Arnošta Martínka. Důvodem je manipulace s výsledky přijímaček a s tím spojená hrozba, že se oboru Všeobecné lékařství omezí akreditace.
21. 6. 2019|

Rektor Ostravské univerzity navrhne odvolání děkana lékařské fakulty kvůli možnému odebrání akreditace

Rektor Ostravské univerzity Jan Lata navrhne akademickému senátu univerzity v příštích dnech odvolání děkana lékařské fakulty Arnošta Martínka. Ve středu to řekl mluvčí univerzity Adam Soustružník. Důvodem jsou podle mluvčího pochybení při přijímání studentů na lékařskou fakultu. Té teď kvůli tomu hrozí omezení akreditace pro obor všeobecné lékařství, na který by fakulta nemohla přijímat nové studenty. Martínek řekl, že odpovědnost za situaci nese i Lata coby garant oboru.
19. 6. 2019Aktualizováno19. 6. 2019, 21:26|