Vydejte se s dětmi po stopách zapomenutých tradic

Praha – Po velmi úspěšném adventním kalendáři připravila Česká televize na adrese www.tyyo.cz/velikonoce obdobný internetový projekt – velikonoční kalendář. Díky tomuto mimořádnému multimediálnímu webu se děti seznámí jak se světskými velikonočními zvyky, tak s křesťanskou podstatou svátků a jejich zobrazením v hudebních a výtvarných dílech. Nedílnou součástí kalendáře je i pašijový příběh, který mohou děti prožívat den po dni od příjezdu do Jeruzaléma až po ukřižování a nanebevstoupení, vždy s namluveným komentářem a obrazovým doprovodem.

Od Květné neděle 24. března do Letnic 19. května čeká na děti a hravé dospělé podobně jako v adventním kalendáři mnoho her, soutěží, videí a dalších aktivit souvisejících s velikonočními svátky – například zdobení vajíček a puzzle pro ty nejmenší, oblíbené rozesílání virtuálních pohlednic, kvízy, pohádky, velká desková hra, videonávody na pletení pomlázek, recepty na velikonoční pokrmy a mnoho dalšího.

Letošní velikonoční kalendář obsahuje i jednu novinku. „U pašijového příběhu si děti mohou na konci vytisknout vlastní knížečku, vybarvit si obrázky a zůstane jim pašijový příběh v papírové podobě,“ představila nové funkce vedoucí dětského webu ČT Štěpánka Sunková.

Video Štěpánka Sunková představuje velikonoční kalendář ČT
video

Štěpánka Sunková představuje velikonoční kalendář ČT

Výtvarného zpracování kalendáře se opět ujala úspěšná výtvarnice Lucie Lomová, grafiku her pro nejmenší navrhla Jitka Petrová. Díky laskavému souhlasu mnoha hudebníků a vydavatelství, spolupráci s kunsthistoriky, evangelickým farářem a dalšími odborníky poskytuje velikonoční kalendář ucelený pohled na podstatu velikonočních svátků a jejich společenský přesah.