Příchod nového roku oslavili lidé po celém světě. V Dubaji se centrem velkolepé světelné show stala nejvyšší budova na světě Burdž Chalífa. Přes dva miliony slavících lidí čekaly na pláži Copacabana v brazilském městě Rio de Janeiro. V Jižní Koreji oslavy poznamenala nedávná letecká tragédie, ve Velké Británii je zkomplikovalo počasí. Nový rok oslavili ve středu ráno našeho času také lidé v USA. Na Times Square v New Yorku dorazilo na milion lidí. Rok 2025 jako poslední přivítaly ostrovy v Tichém oceánu, Havaj a následně Americká Samoa.
Svět vstoupil do roku 2025
Mezi prvními začátek roku 2025 oslavili obyvatelé Nového Zélandu nebo ostrovních států v Oceánii, o něco později se k oslavám přidala Austrálie. První ohňostroje se tam odpalovaly už v devět večer tamního času, aby je viděly rodiny s dětmi. Hlavní světelná a hudební show se ale uskutečnila až o půlnoci.
Následně do roku 2025 vstoupila Asie. V Japonsku, kde lidé také tradičně navštěvují chrámy, někteří z návštěvníků udeřili dřevěným kůlem do zvonu. Obvykle zazní 108 úderů – při každém z nich se má podle tradic lidské tělo zbavovat světských tužeb.
V Jižní Koreji oslavy poznamenala nedávná tragédie. Řada organizátorů zrušila velkolepé akce kvůli státnímu smutku za oběti letecké nehody v Muanu. Nekonaly se ani odpočty konce roku s ohňostrojem v Soulu.
Nejlidnatější země světa, tedy Indie, přivítala nový rok celá. Na rozdíl od mnoha jiných podobně velkých zemí má totiž jen jedno časové pásmo. V Pákistánu se tradičně poslední den v roce zapalují ohně. Ve městě Láhaur ale tuto tradici tentokrát kvůli znečištění ovzduší zakázali.
V Dubaji ve Spojených arabských emirátech rozzářil ohňostroj a světelná show nejvyšší budovu na světě, mrakodrap Burdž Chalífa, a doprovodila je vodní show v tamní největší tančící fontáně na planetě. V Arménii žehnali kněží s příchodem nového roku granátová jablka.
První Nový rok po pádu režimu Bašára Asada oslavila Sýrie, v Damašku se podle BBC uskutečnila velká party. Půlnoc už minula také v Africe, například na Madagaskaru hrají při oslavách svou roli kromě tance či hudby také lucerny.
Rovněž Evropa už slavila. Ve Velké Británii však oslavy narušilo špatné počasí. Ostrovy se začátkem týdne zasáhl rozsáhlý bouřkový systém, který přináší silný déšť a riziko větru o rychlosti až kolem sta kilometrů v hodině. Některá města zrušila či odložila silvestrovské ohňostroje nebo jiné akce, Londýn ovšem navzdory silnému větru plány nezměnil. V Itálii se rozzářila obloha nad Koloseem v centru Říma, v Paříži svítil historicky významný Vítězný oblouk.
Na brazilské pláži Copacabana vítalo nový rok na 2,5 milionu lidí, tvrdily úřady ve městě Rio de Janeiro. Loňský silvestr slavily na jedné z nejznámějších brazilských pláží podle odhadů policie zhruba dva miliony lidí. Oslavy jsou významným příjmem pro ekonomiku města, které je v Brazílii druhé nejlidnatější po Sao Paulu.
Půlnoc odbila také na Aljašce na západním pobřeží USA. Oslavy už proběhly v Kalifornii a Las Vegas. Příchod nového roku tradičně oslavili také na nejslavnějším náměstí Times Square v New Yorku, kam dorazilo milion lidí. Před půlnocí tam vystoupila řada známých zpěváků a hvězd. Z oblohy se tradičně spustila obrovská křišťálová koule.