Majitel rezidence stavěl načerno a na cizích pozemcích

Petřvald (Karvinsko) – Dva roky načerno a na cizích pozemcích stavěl Marián Gajdošík v Petřvaldu svou luxusní rezidenci. Úřady ignoroval. Když ale město nařídilo stavbu zbourat, požádal o dodatečné stavební povolení. Zatím to ovšem ničemu nepomohlo, sousedé nechtějí slovenskému podnikateli své pozemky prodat. 

Rozhodnutí o demolici černé stavby a reportáž v České televizi vyprovokovala slovenského obchodníka se železem Mariána Gajdošíka k jednání. Na úřadě už leží žádost o dodatečné stavební povolení. „To, že vůbec přišel, to je posun, ale netuším, jestli to není nějaká finta,“ míní místostarosta Petřvaldu Václav Holeček (nestr.).

Majitel rezidence Reskátor dostane stavební povolení jen tehdy, když mu tři jeho sousedé prodají část svých pozemků. Pan Gajdošík na nich totiž bez povolení  nechal postavit plot. „Ľudia, tu sa nejedná o metre, ale centimetre. Keď dám dole tu zateplovačku, tak som šesť centimetrov na jejich pozemku, ten plot som nechal urobiť štípaný z obou stran,“ vysvětluje majitel stavby Marián Gajdošík.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Sousedé Mariána Gajdošíka se k prodeji svých pozemků zatím nemají. „Na mém pozemku stojí garáž, kterou tam postavil, vyvedl tam odpady a dělá tady jen peklo. Pozemek mu neprodám,“ uvádí soused pana Gajdošíka Jaroslav Mališ. Pozemek neprodají ani další sousedé, manželé Vágnerovi. „Metr našeho pozemku má za svým plotem,“ dodává paní Vágnerová.

Kdy a jak spor mezi sousedy a majitelem rezidence dopadne, je zatím v nedohlednu. Na radnici teď čekají, až pan Gajdošík přinese všechny podklady, aby mohl dodatečně dostat stavební povolení.