V alarmujícím stavu je podle RBK zejména systém telemetrické kontroly modulu Zarja, Značná část elektronického zařízení je daleko za původní záruční lhůtou. Funkčnost přístrojů byla zaručena do roku 2013, později ale byla prodloužena do roku 2024. Pro běžné operace prý kosmonauti využívají přístroje z amerických modulů.
Výrobce ruských kosmických zařízení nicméně zprávu RBK popřel s tím, že žádné připomínky k fungování Zarji nebyly. Chruničevovo středisko ale v prohlášení současně připustilo, že záruční doba modulu byla prodloužena. Zařízení, které dosluhuje, může prý být nahrazeno jiným, které je k odeslání k ISS připraveno.
Modul Zarja byl na oběžnou dráhu vyslán v listopadu 1998 jako základní část ISS. Na jeho udržování Rusko každoročně vynakládá 1,5 miliardy dolarů (přes 33 miliard korun), uvedla RBK.
Další špatné zprávy
Angara, která má nahradit dosavadní nosné rakety Proton M, prošla prvním testem v roce 2014. Rakety Proton zaznamenaly v poslední době poruchovost, nezdarem končí zhruba každý desátý start. Nosnost Angary je 20 tun, odpalovací rampa má být pro ni připravena v roce 2021.
RIA napsala, že motory nové rakety vykazují nízkofrekvenční chvění, které může v konečném důsledku vést ke katastrofě. Výrobce rakety firma Eněrgomaš zprávu nekomentoval.