TÉMA

Žluté moře

Silná tornáda zpustošila stovky domů na východě Číny. Zemřelo deset lidí

Východočínskou provincií Ťiang-su se v úterý prohnala dvě tornáda. Zemřelo deset lidí, další čtyři utrpěli vážná zranění. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bilanci, kterou zveřejnila čínská státní média. Živel zničil či poškodil stovky domů a úrodu.
20. 9. 2023Aktualizováno20. 9. 2023, 11:53|

KLDR se neúspěšně pokusila vyslat špionážní družici. V Tokiu a Soulu zněl poplach

Severní Korea se pokusila vyslat do vesmíru špionážní vojenskou družici, uvedla podle agentury Reuters tamní státní média. První pokus za posledních sedm let ale podle nich skončil neúspěchem, když se porouchal druhý stupeň rakety nesoucí satelit a systém se zřítil do Žlutého moře. Severokorejský pokus spustil krátký poplach v Jižní Koreji a Japonsku, úřady a média obou zemí rovněž hovořily o selhání rakety. Její pád si podle nich nevyžádal na jejich území žádné škody.
31. 5. 2023Aktualizováno31. 5. 2023, 06:45|

Lidé vyrvali od počátku tisíciletí moři 2500 kilometrů čtverečních. Rozšířili tak pobřeží o velikost Lucemburska

Velká města na pobřeží moří nemají kam přirozeně expandovat, a tak jejich obyvatelé vytvářejí novou umělou pevninu. Nová studie popsala, jak mohutně se tento trend rozvíjí, ale i to, jaká rizika přináší.
23. 3. 2023|

Severní Korea otestovala balistickou střelu. Dopadla do Žlutého moře

Severní Korea ve čtvrtek provedla další test balistické střely krátkého doletu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejskou armádu. Střela dopadla do Žlutého moře, které se nachází mezi Korejským poloostrovem a Čínou.
9. 3. 2023|

KLDR podle Soulu odpálila dvě rakety. Jihokorejský prezident zopakoval nabídku pomoci

Severní Korea ve středu časně ráno odpálila ze svého západního pobřeží dvě rakety směrem ke Žlutému moři, upozorňuje jihokorejská armáda. Rakety byly vypáleny v době, kdy vojáci Jižní Koreje cvičí se svými kolegy z USA. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol zopakoval, že je ochotný poskytnout KLDR ekonomickou pomoc.
17. 8. 2022|

Tchaj-pej hlásí další čínské simulace útoku na Tchaj-wan

Tchajwanské ministerstvo obrany v neděli podle agentury Reuters oznámilo, že několik čínských armádních lodí, letadel a dronů se dál zapojuje do vojenských cvičení a provádí manévry simulující útok na Tchaj-wan. V oblasti průlivu v neděli napočítalo 66 čínských letadel a čtrnáct lodí. Resort také oznámil, že Tchaj-wan v reakci na tyto manévry vyslal do oblasti svá plavidla a letadla. Většina hlášení o čínských vojenských cvičeních v blízkosti ostrova podle resortu už neplatí.
7. 8. 2022Aktualizováno7. 8. 2022, 20:08|

Čínské město testuje devět milionů obyvatel na koronavirus. O víkendu totiž zaznamenalo nově nakažené

Již více než čtyři miliony lidí podstoupily od neděle testy na koronavirus ve východočínském městě Čching-tao, které se po objevu malého ohniska nákazy rozhodlo otestovat na přítomnost viru SARS-CoV-2 všech devět milionů obyvatel. Zdravotnické úřady města uvedly, že u 1,9 milionu odběrů už jsou známy výsledky a žádný z nich nebyl pozitivní. Tématu se věnovala zpravodajka ČT Barbora Šámalová.
14. 10. 2020|

Rekordní let: Břehouš zvládl bez přestávky 12 200 kilometrů za 11 dní

Břehouš rudý přirovnávaný ke stíhacímu letadlu udělal při svém tažení z Aljašky na Nový Zéland rekord v nepřerušovaném ptačím letu. Trasu dlouhou víc než 12 tisíc kilometrů překonal tento drobný pták s dlouhým zobákem i krkem a s téměř metrovým rozpětím křídlem za pouhých 11 dní.
14. 10. 2020|