TÉMA

Václav Horáček

Volby 2017

Nekonečná byrokracie dusí stavby. Novela nestačí, je třeba nový zákon, shodují se politici

Novela stavebního zákona nepřinese výrazné zlepšení při povolování staveb. Je o tom přesvědčena většina účastníků předvolební debaty České televize na téma Místní rozvoj a dotace z EU. Shodli se, že je potřeba zcela nový stavební zákon. Jeho příprava již odstartovala, není však jisté, zda ho stihne dokončit alespoň příští vláda.
12. 10. 2017|
Volby 2017

Politici vymýšlejí, co dělat, až přestanou chodit evropské miliardy. Navrhují státní dotace nebo půjčky

Co nastane, až nebudou evropské dotace? Jednak to bude znamenat, že Česko zbohatlo natolik, že už je nepotřebuje – dohnalo bohatší státy EU. Současně zesílí role státu, který bude moci posílat příspěvky sám, nebo například obcím místo dotací nabízet výhodné půjčky. V předvolební debatě České televize na téma Místní rozvoj a dotace z EU však zaznělo také varování před tím, aby dotace nadále šly na soukromé projekty.
12. 10. 2017|
Volby 2017

Bydlet chce každý. Lidovci plánují mladým pomoci s hypotékou, komunisté navrhují družstva

Sociální bydlení, obecní bytové fondy a méně byrokracie. Tak si představují lídři stran recept na vysoké ceny nemovitostí a ubývající počet dostupných bytů. Podporu si zaslouží zejména mladé rodiny s dětmi a senioři, shodli se v předvolební debatě České televize na téma Místní rozvoj a dotace z EU.
11. 10. 2017|