TÉMA

Petr Ošťádal

Vysoký cholesterol trápí mnoho Čechů, lékaři apelují na jednoduchou prevenci

Vysoká hladina cholesterolu trápí v Česku většinu dospělé populace. Je taky hlavním důvodem vzniku nemocí spojených se srdcem. Lékaři tvrdí, že lidé stále nemají o rizicích spojených s vyšším cholesterolem dost informací. A proto se snaží, aby se to změnilo.
12. 1. 2024|

Obezita zvyšuje riziko úmrtí z kardiovaskulární příčiny. Roli hraje genetika i životní styl

Na sobotu připadá Evropský den obezity. Jedná se o nezávislou iniciativu, která si klade za cíl podpořit aktivní přístup k zvládání problému nadváhy a obezity. Nadměrná hmotnost je totiž rizikovým faktorem vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je například ischemická choroba srdeční a s ní spojený srdeční infarkt. Podle kardiologa Nemocnice Na Homolce a předsedy České kardiologické společnosti Petra Ošťádala roli hraje genetika, ale v nemalé míře i životní styl, který lidé mohou ovlivnit a tím snížit riziko onemocnění.
20. 5. 2023|

Prostějov chce postavit hokejové šatny za 90 milionů. Předražené, namítá opozice

Více než 90 milionů mají stát šatny pro mladé hokejisty v Prostějově. Budova je důvodem sporů mezi vedením města a opozicí, která kritizuje nejen cenu šaten, ale i podklady k vystavené veřejné zakázce. Ty jsou podle ní nejasné. Podle prostějovské koalice nepřesnosti vznikly přepracováním starého projektu a náklady odpovídají aktuální ceně stavebních prací.
11. 2. 2020|