TÉMA

Petr Kolečko

Do seriálové Osady se vrací od září chataři

V nových dílech seriálu Osada se opět sejde skupina víceméně svérázných postav, které si jezdí užít víkendy do Záhoří. Začíná se prvního září od 20:10 na ČT1. Dosavadní osazenstvo zůstává z větší části stejné, jeden pár v pokračování chybí, ale zároveň přibydou noví chataři.
22. 8. 2023|

Česká televize na podzim uvede seriál s Krobotem, pokračování Osady i návrat StarDance

Česká televize odhalila podzimní program, který nabídne například seriál OKTOPUS s Miroslavem Krobotem v roli detektiva, nebo druhou řadu komediálního seriálu Osada. Známé osobnosti se utkají o titul královny či krále tanečního parketu ve dvanácté sezoně StarDance a Jiří Havelka v premiérovém dokumentárním cyklu odhalí, Jak se dělá dobrá škola. Z kin se na televizní obrazovky přesune Buko, Betlémské světlo nebo BANGER. a novinky představí také iVysílání.
26. 7. 2023Aktualizováno26. 7. 2023, 16:44|

Jsem pyšný, že jsem se po delší době ve filmu nesvlíkal, přiznává Jiří Langmajer

Do českých kin na konci září vstoupí dva snímky, v nichž se objeví Jiří Langmajer. Nejprve v roli komediální a následně dramatické. Od čtvrtka 23. září se mohou diváci seznámit se Zbožňovaným v režii Petra Kolečka. O týden později začnou biografy promítat drama Minuta věčnosti, kterou natočil Rudolf Havlík. Jiří Langmajer při té příležitosti poskytl rozhovor ČT24.
23. 9. 2021|

Zbožňovaný je autentický, říká scenárista Kolečko. Nepotřebuje prý definovat, co chce předat

Ve svém novém filmu Zbožňovaný se scenárista a podruhé i režisér Petr Kolečko chopil osobního příběhu inspirovaného jeho dědečkem. Toho si zahrál Jiří Bartoška a v rodinné komedii musí řešit intriky léta utajovaného vztahu. „Pro mě bylo intimní to udělat, protože je to o dědovi, o rodině, o lásce, o odpuštění,“ nastínil Kolečko.
24. 8. 2021|

Petr Kolečko může za nevěru „zbožňovaného“ Bartošky i za vztahy mezi chataři. Podívejte se na ukázky

V září se diváci mohou těšit na dva tituly podle scénáře Petra Kolečka. Do kin se dostane komedie Zbožňovaný o dlouhodobé nevěře a jejích následcích, v hlavní roli s Jiřím Bartoškou. Snímek, který Kolečko i režíroval, vznikl s přispěním České televize. Na obrazovce ČT se začne také na podzim vysílat nový komediální seriál Osada. Sleduje vztahy různorodých lidí, kteří mají ale jedno společné – chataření.
29. 7. 2021|

Jiří Bartoška je Zbožňovaný. Inspiroval ho děda Petra Kolečka

Scenárista a také režisér Petr Kolečko dokončil svůj druhý celovečerní film, při jehož natáčení se posadil také na režisérskou židli. V komedii s poučením, že tajemství člověka vždycky dostihnou, obsadil do hlavní role Jiřího Bartošku. Snímek vznikal s pracovním názvem Božský děda, do kin bude nakonec uveden jako Zbožňovaný.
29. 10. 2020|

Bartoška už nechtěl před kameru, ale kývl Kolečkovi a bude z něho Božský děda

Po roli ve filmu Havel už nechtěl před kameru, teď ale Jiří Bartoška natáčí se scenáristou a režisérem Petrem Kolečkem. Spoluautor seriálu Most! prezidenta karlovarského festivalu obsadil do snímku, který zatím nese pracovní název Božský děda.
13. 9. 2020|

Po Mostu přijdou Chataři. Nový seriál bude zkoumat vztahy v osadě u rybníka

Ze severočeského Mostu k břehům Berounky, scenárista Petr Kolečko napsal nový seriál pro Českou televizi. Jeho hrdinové nebudou řešit problémy národnostních nebo sexuálních menšin, ale vztahy v chatové oblasti.
7. 6. 2020|

Taková normální rodinka i Zkáza Dejvického divadla. Zabavte se komediálními seriály

Pokud byste si chtěli pustit všechna videa v iVysílání, potřebovali byste si na jejich sledování vyhradit 3918 dní. Zorientovat se v rozsáhlém videoarchivu pomůžou tipy webu ČT24, zaměřené zejména na filmy, seriály a kulturní pořady. V tomto článku se probíráme komediálními seriály.
18. 3. 2020|

Scenárista Mostu!: Dlouze jsme řešili, jestli má postavu Pavla-Dáši hrát chlap. Ve hře byl i konkurz transsexuálů

Seriál Most! sleduje každé pondělí půldruhého milionu diváků. Příběh hlavního hrdiny Luďana a jeho sestry Pavla, nebo lépe řečeno bratra Dáši vypráví tvůrci s nadsázkou a bez poučování. Přitom se nevyhýbají ani tématům jako nesnášenlivost nebo rasismus.  Hosty Událostí, komentářů byl scenárista Petr Kolečko a také herečka Erika Stárková, která v seriálu hraje transsexuála.
2. 2. 2019|

Most! si nebere servítky. Nový seriál ČT vtipkuje o rasismu, chudobě i Poště pro tebe

Nový seriál Most! se v pondělí večer poprvé představí na obrazovkách České televize. Osmidílná komediální série je již šestou spoluprací dvojice Jan Prušinovský a Petr Kolečko. V novince, která s velkou nadsázkou zobrazuje nelehká témata, jakými jsou rasismus nebo chudoba, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. První díl vysílá od 21:05 ČT1.
7. 1. 2019Aktualizováno7. 1. 2019, 15:15|