TÉMA

Moravská Ostrava

Nový biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David se ujal funkce
Nový biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David se ve čtvrtek během slavnostní mše v katedrále Božského Spasitele v Moravské Ostravě ujal své funkce, pro niž ho vybral papež František. Převzal biskupskou berli, kterou mu předal apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo. Poté David usedl na takzvanou katedru, která je vyhrazena diecéznímu biskupovi.
31. 8. 2023|
Ostrava-Přívoz opravila chátrající kulturní památku – bytový dům U Tiskárny
Radnice Moravské Ostravy a Přívozu zrekonstruovala bytový dům U Tiskárny, který je kulturní památkou. Deset let byla budova prázdná a chátrala. Celkové náklady na rekonstrukci přesáhly dvacet milionů korun. Investorem byl městský obvod, přispělo i Statutární město Ostrava.
16. 2. 2023|
Centrum Ostravy zakázalo elektrokoloběžky. S městskou částí ale nesouhlasí magistrát
Do centra Ostravy se od tohoto týdne nesmí na elektrokole ani na elektrokoloběžce. Vyhlášku omezující provoz na pěší zóně vydala městská část, chce tím chránit bezpečnost chodců. Ostravský magistrát ale elektromobilitu podporuje a s rozhodnutím obvodu nesouhlasí.
7. 10. 2022|
Hřiště, parky nebo toalety. Obyvatelé měst mohou opět hlasovat pro projekty participativního rozpočtu
Města a obce budou opět rozdělovat peníze z participativních rozpočtů. O vítězných projektech rozhodnou například obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu, Zlína nebo Krnova. Poprvé také ve Valašském Meziříčí a Otrokovicích.
14. 4. 2021|