TÉMA

Mistrovství Evropy ve fotbale

Fotbalová příručka pro českého fanouška na šampionát v Německu

Po zlaté euforii, o kterou se v květnu postarala česká hokejová reprezentace na domácím mistrovství světa, začíná v pátek další z vrcholů extrémně nabitého sportovního roku – mistrovství Evropy ve fotbale. Do sousedního Německa zamíří tisíce tuzemských příznivců. Následující text shrnuje servisní informace, jak se dostat na stadiony v Lipsku a Hamburku, popisuje hromadnou dopravu (MHD) ve zmíněných městech a možnosti parkování. Věnuje se i nařízením od UEFA, doprovodnému programu v Českém domě nebo vysílání České televize.
12. 6. 2024Aktualizovánovčera v 10:41|

Začíná fotbalové Euro. Německo posiluje kontroly hranic

Zahajovacím zápasem mezi fotbalisty domácího Německa a Skotska v pátek začne sedmnácté mistrovství Evropy. Čeští fanoušci, kteří se na zápasy do Německa chystají, by měli počítat se zdržením kvůli přísnějším kontrolám německé policie na hranicích, a to na dálnicích, silnicích i ve vlacích.
14. 6. 2024|

Muž z Pelhřimovska měl prodávat falešné vstupenky, škoda je přes dva miliony

Muž z Pelhřimovska podle kriminalistů prodával vedle falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa, které se nedávno konalo v Praze, také vstupenky na mistrovství Evropy ve fotbale, které začíná v pátek v Německu. Podle policie způsobil škodu 2,28 milionu korun, přičemž podvedl tři desítky lidí. Od 15. května je obviněný, k činu se doznal, informovala ve čtvrteční tiskové zprávě mluvčí policie Dana Čírtková.
13. 6. 2024|

Policie vypátrala muže, který padělal vstupenky na hokejový šampionát

Policie vypátrala muže, který podle ní padělal vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Čtyřiatřicetiletý muž z Pelhřimovska pěti poškozeným prodal padělky za 600 tisíc korun. Podle detektivů bude podvedených mnohem více. Někteří lidé, kteří mají doma falešné vstupenky, o tom ještě nemusí vědět, protože zápasy, na které si je zakoupili, se budou teprve hrát. Muž je stíhán na svobodě, k trestné činnosti se doznal, získané peníze většinou použil na sázky v sázkové kanceláři.
16. 5. 2024Aktualizováno16. 5. 2024, 12:56|

Česko do konce září posiluje bezpečnostní opatření kvůli sportovním akcím

Od nynějška do 30. září budou v Česku posílená bezpečnostní opatření kvůli mistrovství světa v hokeji a dalším sportovním akcím v Evropě. Po úterním zasedání vlády to novinářům řekl vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Kabinet na základě doporučení společné zpravodajské skupiny nezvýší stupeň ohrožení terorismem, ale provedl revizi opatření v rámci prvního stupně ohrožení.
30. 4. 2024|

„Je ohrožena bezpečnost Evropy.“ Karel III. před Spolkovým sněmem ocenil pomoc Ukrajině

Britský král Karel III. ve čtvrtečním projevu před poslanci Spolkového sněmu označil vztahy Německa a Británie jako výjimečné a zdůraznil, že přátelství obou zemí velmi leželo na srdci jeho zesnulé matce Alžbětě II. Němcům poděkoval za projevy soustrasti po jejím skonu. Ocenil také jednotu v pomoci napadené Ukrajině a o válce prohlásil, že je hrozbou nejen pro bezpečnost Evropy, ale také pro evropské demokratické hodnoty.
30. 3. 2023Aktualizováno30. 3. 2023, 19:36|

Angličtí fotbalisté čelili po prohře rasistickým urážkám, pět desítek lidí zatkla kvůli nepokojům policie

Finále fotbalového Eura, ve kterém italský národní tým porazil fotbalisty Anglie, mělo ve Spojeném království zlostnou dohru. Angličtí fotbalisté Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří neproměnili penalty v rozhodném rozstřelu, čelili na sociálních sítích rasistickým urážkám – což odsoudila národní fotbalová asociace i premiér Boris Johnson. Klíčový zápas ve Wembley navíc doprovázely násilnosti; policie zatkla devětačtyřicet lidí, devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění.
12. 7. 2021|

Startuje opožděné fotbalové Euro. Provází ho protiepidemické restrikce

S ročním zpožděním začíná v pátek velká událost pro sportovní fanoušky: šestnácté mistrovství Evropy ve fotbale. Poprvé v historii se hraje po celém kontinentu. Koná se od 11. června do 11. července, mezi čtyřiadvaceti účastníky je i český národní tým. Na hráče i fanoušky se vztahují nejrůznější zdravotnická opatření, ať už jde o testy před zápasy, nebo podmínky spojené s mezinárodním cestováním.
11. 6. 2021|