TÉMA

LOL

Po dlouhém sporu o bazén schválilo liberecké zastupitelstvo jeho plnou rekonstrukci
Zastupitelé Liberce ve čtvrtek definitivně schválili více než miliardovou modernizaci a rekonstrukci městského plaveckého stadionu. Pro hlasovalo 26 z 35 přítomných zastupitelů. Přestavbu považuje část opozice za zbytečně nákladnou, a neúspěšně navrhovala, aby rekonstrukci město provedlo po etapách a v menším rozsahu.
29. 6. 2023|
V Liberci podepsaly koaliční smlouvu čtyři strany, primátorem má být Zámečník
V Liberci podepsali koaliční smlouvu zástupci vítězného uskupení starostů (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s ANO, ODS a Piráty. Budou mít 29 z 39 mandátů v zastupitelstvu. Primátorem by měl zůstat Jaroslav Zámečník (SLK), který zastává tento post poslední čtyři roky, jeho statutární náměstkyní by se nově měla stát Šárka Prachařová (ANO). V opozici bude uskupení Liberec otevřený lidem (LOL) a SPD. Ustavující zastupitelstvo se bude konat v úterý 18. října.
14. 10. 2022|
K liberecké koalici se připojili Piráti i ODS. Smlouvu se Starosty a ANO podepíšou v pátek
V nové liberecké radě budou nakonec zástupci čtyř politických stran. K dříve oznámené koalici Starostů pro Libercký kraj, kteří ve městě vyhráli komunální volby, a ANO se připojili i Piráti a ODS. Koaliční smlouvu podepíšou zástupci stran v pátek dopoledne. Oproti dosavadnímu složení se rada rozšíří o Piráty.
12. 10. 2022|
Liberec má schválený nový územní plán, jeho příprava trvala skoro patnáct let
Liberec má nový územní plán, dnes ho jednohlasně schválilo zastupitelstvo. Jeho příprava trvala bezmála patnáct let, radnice k němu dostala za celou dobu přes tři tisíce námitek a připomínek. Nově vytvořený územní plán by měl upravit rozvoj pátého největšího města v zemi v příštích dvaceti až třiceti letech. Způsob jeho přípravy opozice dlouhodobě kritizovala, s řadou připomínek uspěla.
24. 2. 2022|
Liberecký bazén je dle expertů na okamžité zavření. Město jej provozuje dál
Skoro čtyřicet let starý liberecký plavecký bazén budí emoce mezi tamními zastupiteli. Experti z ČVUT zjistili, že je v havarijním stavu a měl by se ihned uzavřít. Město se ale rozhodlo provozovat krytý bazén dál.
28. 1. 2022|