TÉMA

Jiří Korn

Cenu Anděl za album roku získali November 2nd. Uspěli i David Koller a Pam Rabbit

Cenu Anděl za album roku 2023 udělila Česká hudební akademie (ČHA) eponymní nahrávce skupiny November 2nd. Skupina patřila společně s rapperem Viktorem Sheenem díky třem nominacím k favoritům letošních Andělů. Nakonec ale žádná nahrávka nezvítězila více než jednou. Za Sólové interprety roku 2023 akademie vybrala zpěváka a skladatele Davida Kollera a zpěvačku arménského původu Pam Rabbit. Do Síně slávy cen Anděl vstoupil Jiří Korn.
30. 3. 2024Aktualizováno30. 3. 2024, 23:37|

Rád zkouším nové věci, zmiňuje Jiří Korn. Do StarDance by nešel, ale stepuje v Andělovi Páně

Jiřímu Kornovi bylo přes třicet, když se naučil salto, a po padesátce si stoupl poprvé na snowboard. „Rád zkouším nové věci,“ vysvětlil v Interview ČT24 zpěvák, jehož vystoupení jsou často spojená s pohybem. Ať už to byl step, breakdance, nebo muzikálové číslo. V muzikálech účinkuje od devadesátých let – na konci října ho čeká premiéra Anděla Páně podle stejnojmenné televizní pohádky.
23. 10. 2023|

V akrobatickém muzikálu jsou nebesa korporát a Jiří Korn je šéfem

Divadlo Bravo! otevřelo svůj program na letní scéně premiérou akrobatického muzikálu Nebesa. V zahradách gotického Anežského kláštera v Praze se odehrává příběh, který společně vypráví akrobaté, tanečníci i gospelový sbor. Hlavní roli v novince Nebesa má Jiří Korn, v alternaci s Petrem Jeništou.
31. 5. 2022|

Zemřel Ladislav Štaidl. Autor Gottových hitů podlehl komplikacím s nemocí covid-19

Ve věku 75 let zemřel skladatel a hudebník Ladislav Štaidl. Podle webu Blesk.cz a stanice Frekvence 1 podlehl komplikacím s onemocněním covid-19. Štaidl zažil největší úspěchy v 70. a 80. letech, kdy stál v čele Orchestru Ladislava Štaidla a úzce spolupracoval s Karlem Gottem. Jako skladatel je autorem několika velkých Gottových hitů včetně písní Trezor či Kávu si osladím. Gotta doprovázel i při jeho pobytu v Las Vegas v roce 1967. Počátkem 90. let odešel ze showbyznysu a začal podnikat.
31. 1. 2021Aktualizováno31. 1. 2021, 20:17|

Kocáb, Müller a Soukup vyjeli z Penzionu Svět na společné turné

Ondřej Soukup, Richard Müller a Michael Kocáb se sešli na jednom pódiu. Tři výrazné osobnosti česko-slovenské hudební scény připravily společné podzimní turné s názvem Šansony a jiné písně. Za sebou mají už několik koncertů na Slovensku a také první českou zastávku v Plzni.
22. 10. 2019|

Sedmdesátiletý Jiří Korn. Cesta „zkušenýho vlka“ od Olympiku, Vondráčkové, Miss Moskvy až k muzikálu, sboru a rapu

Raz Zwei Three Quatre Cinque Six Sedmdesát. K životnímu jubileu se zpěvák Jiří Korn dopočítal přesně 17. května. Ohlížet se může za půlstoletím na hudební scéně, během něhož poznal, co je showbyznys. Předvedl sice i žádaný Ein Kessel Buntes, ale když se ocitl Tam u dvou cest, rád se někdy vydal tou neznámou, kde Karel nese asi čaj.
17. 5. 2019|