TÉMA

Javier Bardem

Nominace na Oscara za rok 2021 táhne Síla psa

Nominace na ceny Oscar za rok 2021 vede temný western Síla psa. Název snímku Jane Campionové padl dvanáctkrát, včetně kategorie nejlepší film. Vítěze oznámí Akademie filmového umění a věd 27. března. Snímky s českou účastí se nedostaly už dříve přes širší výběr.
8. 2. 2022Aktualizováno8. 2. 2022, 16:16|

Filmová upoutávka týdne: Planetu Duna obývá první ukázka epické sci-fi

Očekávaná adaptace vědeckofantastického románu Duna se prezentuje v tříminutové upoutávce. Hvězdně obsazený a údajně „nezfilmovatelný“ příběh z desetitisíce let vzdálené budoucnosti by měl vstoupit do českých kin v polovině letošního prosince.
12. 9. 2020|

Festival v Cannes zahájili mrtví, na červeném koberci ale bylo živo

Kdo v současném filmu něco znamená, si pravděpodobně nenechá ujít festival v Cannes. Mnohé hvězdy dorazily už na zahájení 72. ročníku. Po červeném koberci se tak 14. května prošli třeba herci úvodního filmu Mrtví neumírají od Jima Jarmusche, předseda festivalové poroty Alejandro González Iňárritu nebo charismatický Javier Bardem.
15. 5. 2019|

Javier Bardem se stal narkobaronem. Jako filmový Pablo Escobar

Bezohledný zločinec, ochránce chudých, především ale muž, jehož příběh i pětadvacet let po smrti přitahuje pozornost filmařů. Kolumbijského kokainového krále Pablo Escobara si v nejnovější filmové verzi jeho života zahrál Javier Bardem.
17. 6. 2018|