TÉMA

Dostihy

Dostihový spolek zvažuje další úpravy Taxisova příkopu. Vybudování odskokové bariéry a posun doskoku
Dostihový spolek zvažuje, že před Taxisův příkop postaví odskokovou bariéru, která by měla koně z dálky na jejich skok upozornit, aby ji snáze překonali. Zábrana by měla být dostatečně pružná, aby nedošlo k jakýmkoliv dalším zraněním. Poradní tým expertů je ale k návrhu zdrženlivý. Organizátoři chtějí také určit odborníka, který s jezdci nájezd na Taxis probere. Letos na překážce padlo sedm koní, pro jednoho se stala osudnou.
19. 10. 2023Aktualizováno19. 10. 2023, 23:19|
30 let zpět: Šetření policejního zásahu během Velké pardubické
V souvislosti s prošetřováním policejního zásahu během Velké pardubické byl zproštěn funkce ředitele inspekce ministra vnitra Boris Štefl. Ministr vnitra Jan Ruml obvinil Štefla z nedostatečné iniciativy v šetření zásahu a z toho, že se inspekce začala vyvážením lidí za město a jejich bitím zabývat příliš pozdě.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
12. 11. 2022|Archiv ČT
Areál hřebčína v Mimoni se v opakované aukci prodal za 17 milionů
Areál hřebčína v Mimoni na Českolipsku by měl změnit majitele, v opakované aukci ho ve čtvrtek kupec vydražil za vyvolávací cenu 17 milionů korun. Zatímco do minulé dražby na konci července se přihlásilo sedm zájemců, tentokrát byl jenom jeden. Kupec má teď 30 dnů na to, aby cenu doplatil, řekl Josef Dvořák ze společnosti Eurodražby.cz, která aukci pro insolvenčního správce zkrachovalé společnosti MAESTOSO Luna zajišťovala.
27. 10. 2022|
30 let zpět: Policejní zásah při Velké pardubické
Před zahájením 102. ročníku Velké pardubické vnikli na závodní dráhu samozvaní ochránci koní a snažili se zabránit konání dostihu. Policie a soukromá bezpečnostní agentura po více než deseti minutách zajistily pořádek a několik aktivistů zadržely. Po opožděném startu však další výtržníci vběhli přímo pod kopyta koní před Malým vodním příkopem, a narušili tak průběh dostihu. Podle velitele vnější služby východočeské policejní správy v Hradci Králové Františka Kubáta byl zásah, při kterém byla řada zadržených zraněna, v souladu se zákonem.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
12. 10. 2022|Archiv ČT
Patnáct koní, desítky tisíc lidí. Velkou pardubickou provázejí uzavírky
Pardubice se připravují na dvoudenní dostihový festival, jehož vrcholem bude nedělní Velká pardubická. Letos ji koně poběží už postodvaatřicáté. Na start jediné trati, jejíž součástí je i nejtěžší překážka Taxisův příkop, by se jich mělo postavit patnáct. Protože na dostihy dorazí desítky tisíc lidí, budou platit hlavně v neděli různá dopravní omezení. Kyvadlová doprava na závodiště ale bude zdarma.
7. 10. 2022|
Sedmdesát let s Alžbětou na trůně. Nezdolná panovnice dokáže jít s dobou, její následovníci ale musí změnit styl
Přesně sedmdesát let stojí Alžběta II. v čele Spojeného království. Dosud žádný britský panovník neoslavil na trůnu platinové jubileum a dost možná se to už žádnému dalšímu nepodaří. Navíc pokud ve funkci vydrží až do léta 2024, zastíní Alžběta II. i samotného Krále Slunce Ludvíka XIV. Tento francouzský panovník totiž jako jediný evropský monarcha vládl déle, celých 72 let a 110 dní. Většina Britů přitom chce, aby Alžběta na trůnu zůstala až do své smrti. Ona sama je pevně rozhodnuta to splnit.
6. 2. 2022|
Závodiště v Ascotu zaplnili angličtí plnokrevníci a noblesní klobouky. Dorazila i královská rodina
Dostihová dráha ve městě Ascot v anglickém hrabství Berkshire proti loňském roku zcela zaplnila své ochozy milovníky dostihů. Ve slavnostní den, během něhož si dámy vzaly klobouky a muži elegantní cylindry, tradičně dorazili i členové britské královské rodiny. Děje se tak již od roku 1711, kdy závod založila královna Anna Stuartovna. Současná panovnice Alžběta II. však na zahajovací den letošního ročníku nedorazila. Zastoupil ji ale jeji syn, princ Charles s chotí Camillou, vévodkyní z Cornwallu.
16. 6. 2021|
Devatenáctiletý žokej ze Senegalu si chce splnit sen: jezdit dostihy v Maroku nebo Francii
Je mu devatenáct let a jeho vášní jsou dostihy. Fallou Diop ale není jen pouhým divákem, sám je aktérem. Ve třetím největším městě Senegalu Thiés každý týden jezdí dostihy. „Chci být nejlepší i v jiné zemi, než je ta moje,“ odkrývá své plány. V budoucnu by si chtěl zazávodit třeba v Maroku nebo ve Francii.
27. 2. 2021|
Bronzový kůň v trysku. Trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán má svůj pomník
Před dostihovým centrem v Zámrsku na Orlickoústecku v sobotu odhalili bronzovou sochu koně Peruána, trojnásobného vítěze Velké pardubické. Odhalení pomníku, den před letošní Velkou pardubickou, přihlížely desítky lidí. Sochu nechal vytvořit majitel Peruána Václav Bruna. Pomník stojí nedaleko statku, kde kůň žil, trénoval a kde také v roce 2017 uhynul. V Česku má pomník několik dostihových koní.
12. 10. 2019|
KVÍZ: Velká pardubická se blíží. Otestuje si své znalosti slavného dostihu
V neděli se poběží už 129. ročník Velké pardubické. V našem kvízu si můžete otestovat své znalosti historie a současnosti slavného dostihu.
11. 10. 2019Aktualizováno12. 10. 2019, 11:48|
Sázky na Velkou pardubickou: Kdo nezvládne Taxis, věk vítězného koně i nejlepší trenér
Sázkové kanceláře přijímají on-line sázky na Velkou pardubickou. Kromě klasiky – kdo vyhraje dostih – zkouší lidé štěstí i v kurióznějších sázkách. Fanoušci dostihu tak tipují třeba věk vítězného koně, nejúspěšnějšího trenéra nebo kolik koní nezvládne legendární Taxisův příkop. Podle sázkových kanceláří, které ČT oslovila, se zatím prosázelo přes 2,5 milionu korun s blížícím se startem dostihu ale sázky ještě porostou.
12. 10. 2019|Michaela Valúchová, ČT24
Peruán cválá domů. Bronzová socha trojnásobného vítěze Velké pardubické ozdobí Zámrsk
Umělecká slévárna v Horní Kalné na Trutnovsku dokončila bronzovou sochu trojnásobného vítěze Velké pardubické Peruána. Skulpturu koně ve cvalu ve čtvrtek pracovníci slévárny převezli do Zámrsku na Orlickoústecku. Odhalena tam bude v sobotu 12. října, tedy den před letošní Velkou pardubickou.
3. 10. 2019|
Nejexkluzivnější společenská událost v Británii. Dostihy v Ascotu jsou přehlídkou elegance i módní výstřednosti
V Británii začaly pětidenní královské dostihy v Ascotu, které se pořádají každoročně v červnu na závodišti jihozápadně od Londýna. Nejprestižnější sportovní událost roku se těší popularitě nejen mezi královskou rodinou a milovníky koní, ale přitahuje i zapálené módní nadšence. Ti si potrpí zejména na extravagantní pokrývky hlavy – ty jsou v Ascotu, který se řídí přísnými pravidly odívání, pro všechny návštěvníky povinné.
19. 6. 2019|sab
Velká pardubická je bez peněz. Dostihům vypadl sponzor a nového zatím nemají
Velká pardubická patří mezi české rodinné stříbro. Jenže překážkový dostih na 6900 metrů nyní bojuje namísto s Taxisovým příkopem s nedostatkem financí. Po odstoupení České pojišťovny chybí dostihu, který letos čeká 129. ročník, miliony korun.
28. 2. 2019|