TÉMA

Aula

V Olomouci začala stavba nové budovy pro studenty medicíny a zdravotnických oborů

V Olomouci začala stavba nové budovy pro výuku studentů Lékařské fakulty a Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého (UP). Náklady včetně vybavení nového zázemí pro studenty přesáhnou 640 milionů korun, dvě třetiny pokryje dotace ze státního rozpočtu. V moderním nepřehlédnutelném objektu v Hněvotínské ulici bude aula pro téměř čtyři sta lidí, prostory pro praktickou výuku budoucích lékařů a zdravotníků na nejmodernějších simulátorech a také menza s kapacitou dva tisíce strávníků denně. Budova by měla být hotová v roce 2026.
6. 9. 2023|

Zlínská univerzita otevřela zrekonstruovanou aulu a oslavila dvacáté výročí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně slavnostním shromážděním oslavila 20. výročí svého založení. Akce se původně měla konat loni, kvůli epidemii koronaviru ale byla odložena. Zástupci univerzity a hosté se sešli v nově zrekonstruované aule, jejíž novou podobu navrhla architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná.
13. 4. 2022|

Architektka Jiřičná navrhla novou podobu auly zlínské univerzity tak, aby se v ní cítili všichni dobře

Zlínská Univerzita Tomáše Bati (UTB) dokončuje rekonstrukci auly Academia centra v budově Fakulty managementu a ekonomiky v Mostní ulici. Pokud to situace dovolí, mělo by se v polovině prosince v aule konat slavnostní shromáždění ke 20. výročí univerzity. Novou podobu auly navrhla architektka Eva Jiřičná, která si ji přijela prohlédnout.
12. 11. 2021|

Aula Univerzity Tomáše Bati prochází rekonstrukcí. Novou podobu navrhla Jiřičná

Zlínská Univerzita Tomáše Bati (UTB) opravuje aulu Academia centra v budově Fakulty managementu a ekonomiky v Mostní ulici. Vnitřní prostory jsou po pětadvaceti letech opotřebené a vybavení zastaralé. Předpokládané náklady jsou šedesát pět milionů korun, práce by měly být hotové letos v červenci.
21. 1. 2021|