TÉMA

Aleš Pangrác

Státní zástupkyně obžalovala dvanáct lidí v kauze veřejných zakázek agentury CzechTourism
Případ údajného podplácení kvůli veřejným zakázkám agentury CzechTourism v hodnotě téměř třiceti milionů korun míří před soud. Státní zástupkyně k němu podala obžalobu na dvanáct lidí. Informoval o tom mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Hlavní postavou případu je bývalý manažer agentury Aleš Pangrác, který podle policie manipuloval zakázky a přijímal úplatky za jejich rozdělování. Zbývající lidé včetně karlovarského radního Petra Bursíka (ODS) čelí obvinění z podplácení. Policie kvůli zakázkám prověřovala i exministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (ANO), její případ ale odložila.
19. 9. 2023Aktualizováno20. 9. 2023, 20:49|Šimon Rogner
Kvůli zakázkám CzechTourismu policie stíhá už dvanáct lidí a stále prověřuje ministryni Dostálovou
Kvůli zakázkám státní agentury pro podporu cestovního ruchu CzechTourism policie stíhá už dvanáct lidí, detektivové se soustřeďují na údajné úplatky za více než tři a půl milionu korun. Z policejních dokumentů také vyplývá, že vyšetřovatelé samostatně stále prověřují ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO). Ta říká, že se ničeho nedopustila a o vývoji v kauze nic neví.
7. 6. 2021|
Kauza agentury CzechTourism zasáhla karlovarskou radnici. Náměstek Bursík vinu odmítá
Policie pokračuje ve vyšetřování údajné korupční kauzy kolem státní agentury CzechTourism. Případ zasáhl reklamní firmy v regionech a otřásá i koalicí na karlovarské radnici. Mezi obviněnými je náměstek primátorky Petr Bursík (ODS). Podle detektivů jako soukromá osoba za přidělení dotace pro sportovní akci poslal peníze firmě ovládané Alešem Pangrácem, bývalým manažerem CzechTourismu.
13. 10. 2019|
Audit odhalil 48 pochybných smluv v CzechTourismu, více než polovina peněz mířila do tří krajů
Interní audit odhalil vážné nesrovnalosti ve státní agentuře CzechTourism. Kontrola se týkala zejména odboru vedeného Alešem Pangrácem. Právě na něho se soustředila nedávná policejní razie. Podle policejního dokumentu je spolu s šéfkou ministerstva pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) podezřelý v kauze údajného dotačního podvodu.
7. 1. 2019|mkk