TÉMA

Adelaide

Australský stát Viktorie zasáhlo zemětřesení, jedno z nejsilnějších za stovky let

Australský stát Viktorie ve středu brzy ráno zasáhlo silné zemětřesení. Podle tamní geologické služby dosáhlo síly šesti stupňů, informovala agentura Reuters. Ačkoliv to bylo jedno z nejsilnějších zemětřesení v Austrálii v posledních letech, nezpůsobilo významné škody, poznamenal server BBC News. Varování proti tsunami úřady nevydaly.
22. 9. 2021Aktualizováno22. 9. 2021, 18:34|

Městem s nejlepší životní úrovní je Auckland. Evropské metropole kvůli koronaviru pohořely

Vídeň v čele letošního žebříčku světových metropolí s nejvyšší kvalitou života vystřídalo novozélandské město Auckland. Na jeho první příčce byla rakouská metropole od roku 2018, kvalita života se ale v ní i dalších evropských městech snížila kvůli koronavirové pandemii. Propad v hodnocení, které sestavuje organizace The Economist Intelligence Unit (EIU), zaznamenala i Praha. Novému Zélandu se naopak vyplatila rychlá a tvrdá uzávěra.
9. 6. 2021|

Požár u Canberry se může vymknout kontrole. Austrálie pro hlavní město vyhlásila mimořádný stav

Australské úřady vyhlásily mimořádný stav pro hlavní město Canberru a okolí. Vysoké teploty a silný vítr by mohly způsobit, že se velký požár blízko hlavního města dostane mimo kontrolu hasičů. Je to první vyhlášení mimořádného stavu v oblasti od požáru v roce 2003, připomněla agentura Reuters. Jih Austrálie zasáhly pro změnu silné bouřky, které připravily o elektřinu desetitisíce domů.
31. 1. 2020Aktualizováno31. 1. 2020, 18:33|

Australské Sydney se zahalilo do kouře. Vítr a horko dál živí požáry

Australské Sydney od úterý dusí kouř z nedalekých požárů. Dým tam přes noc přinesl silný vítr. Lidé na sociálních sítích mluví o mlhavé obloze a zápachu i uvnitř budov. V některých částech největšího australského města jsou hodnoty znečištění vzduchu osmkrát nad limitem.
19. 11. 2019|

Austrálie zažívá rekordní horka. Zemřel kvůli nim už milion ryb, tisíce kaloňů a desítky koní

Letošní leden se v Austrálii zapsal jako historicky nejteplejší měsíc od začátku měření. Průměrné teploty napříč zemí převyšovaly 30 stupňů Celsia a vedra pokračují i nadále. Zatímco vyprahlý jih Austrálie trápí požáry, deštné pralesy na severu země se potýkají se záplavami. Extrémní počasí si vybírá svou daň i na zvířatech.
1. 2. 2019|