Kanárské ostrovy bojují o turisty. Zaplatí jim případnou léčbu i repatriaci po nákaze koronavirem

Kanárské ostrovy jsou prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním turistům uhrazení výdajů souvisejících s koronavirovou nákazou. Úřady ostrovů, jejichž ekonomika závisí na turistickém ruchu, se rozhodly platit návštěvníkům případné repatriace, léčebné výdaje či náklady spojené s možnou povinnou karanténou.

Kanárské ostrovy
Zdroj: ČTK Autor: Rostislav Kalousek

„Kanárské ostrovy se tímto krokem snaží poskytnout turistům ještě více jistoty a klidu,“ uvedla Yaiza Castillová, která v samosprávě ostrovů odpovídá za cestovní ruch. Španělský ostrovní region podepsal smlouvu s pojišťovnou, která v případě nenadálých událostí spojených s nemocí covid-19 uhradí turistům nově vzniklé výdaje. Podmínkou je, že nebudou nakaženi již před příjezdem na ostrovy.

Španělsko patří v rámci Evropy ke státům nejzasaženějším koronavirovou nákazou, avšak zároveň se snaží oživit ochromený turistický ruch.

V zemi se 47 miliony obyvatel se podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví od počátku pandemie potvrdilo 302 814 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 a v souvislosti s covidem-19 zemřelo 28 498 lidí.

Stejně jako další evropské státy zaznamenalo i Španělsko po částečném uklidnění situace nový nárůst případů v letní sezoně. Minulý týden přibylo za jediný den 1525 nových případů, což je nejvíce od dubna. Nárůst byl patrný zvláště v Aragonii, Katalánsku a Madridu.

Švýcarsko ve středu oznámilo, že zařadí Španělsko vedle Rumunska a Lucemburska jako třetí stát Evropské unie na seznam zemí, po příjezdu z nichž budou muset lidé do karantény. Výjimku však mají vedle Baleár právě Kanárské ostrovy.