Básník křesťanského zaměření Reynek prožil téměř celý svůj život na rodném statku v Petrkově. Právě tam nacházel inspiraci a mystická setkání pro svou tvorbu, v níž podrobně vylíčil pokornou lásku k Bohu, životu a ke všemu, co žije a trpí.
„Krása zůstává navzdory všemu jedním z nejmocnějších projevů života.“
Bohuslav Reynek
Tento vrcholný intelektuál se narodil 31. května 1892, knižně debutoval v roce 1921 sbírkou básní Žízně, za vrchol jeho literární tvorby je považována jeho poslední sbírka Odlet vlaštovek. Ve 20. až 30. letech pobýval hojně ve francouzském Grenoblu, odkud pocházela jeho manželka překladatelka Suzanne Renaudová, s níž měl dva syny Jiřího a Daniela.
Výtvarný samouk
Kresbě a malbě se začal věnovat na studiích jihlavské reálky, byl výtvarným samoukem. Přes olejomalby, expresionistické linoryty, kresby, pastely a lepty se ve 30. letech dostal k technice suché jehly. Zhruba v tuto dobu také přešel od krajinných motivů k biblickým. Reynkovo dílo nesmělo být od roku 1948 až do poloviny šedesátých let vydáváno ani vystavováno, plného uznání se mu dostalo až po pádu komunismu.
První veřejná akce s koncertem, čtením a výstavou se v Petrkově uskutečnila letos 24. června, v létě se tam na sérii letních setkání zpravidla vystřídalo 80 až 100 návštěvníků z celé republiky.