Za útok na bezdomovce na sjezdu ČSSD hrozí Kotrbovi až dvouleté vězení

Až dva roky vězení hrozí Štěpánu Kotrbovi za potyčku, která se odehrála během únorového sjezdu ČSSD v Hradci Králové a při které nastříkal dvěma bezdomovcům do očí pepřový sprej. České televizi to sdělila mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Napadení bezdomovci před budovou sjezdu ČSSD
Zdroj: ČT

Kotrba se mimořádného volebního sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas a podle policie se měl dopustit trestného činu výtržnictví.

„Policejní komisař v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělil čtyřiapadesátiletému muži podezření z přečinu výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla nyní mluvčí policie Iva Kormošová. Od tohoto okamžiku tak běží lhůta dvou týdnů na skončení zkráceného řízení. Státní zástupce poté podává k soudu návrh na potrestání.

Kulturní dům Střelnice v Hradci Králové – místo sjezdu ČSSD
Zdroj: ČT24

Sjezd ČSSD se konal 17. a 18. února v kulturním domě Střelnice. Před ním postavávali bezdomovci, kteří delegáty a novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim podle Respektu použil pepřový sprej. Své jednání později na sociální síti Facebook odůvodnil tím, že byl napaden. Rozhlas s ním ale po incidentu spolupráci ukončil.