Triumf patří volejbalistkám Prostějova, Olympu nedaly šanci

Praha – Volejbalistky Prostějova slaví šestý extraligový titul v řadě. Po dvou finálových vítězstvích na domácí půdě nezaváhaly Moravanky ani na palubovce Olympu Praha, kde zvítězily 3:0 na sety a stejným poměrem ovládly i celou sérii. Trenér Miroslav Čada tak má v extralize už jedenáctý titul, před prostějovským angažmá pětkrát triumfoval s Brnem.

Olymp v Prostějově favoritkám statečně vzdoroval, oba předchozí zápasy dokázal zdramatizovat a v každém získat set. Jenže v domácím prostředí se mu dařilo o poznání méně. Špatně přihrával a poté často narážel do připravených bloků. Ty v úvodní sadě uměla překonat prakticky jen Kvapilová, ale postupem času se přestalo dařit i jí.

První i druhý set tak skončil poměrně jednoznačným rozdílem šesti bodů a Olymp měl poslední šanci. Jenže na druhé straně stála jeho bývalá opora Kossányiová, kterou finálová série zastihla ve výtečné formě. Po desetibodové prostějovské šňůře vyletělo skóre na 7:16 a bylo rozhodnuto, mečbol posléze proměnila útokem ze středu sítě Borovinšeková.

Oslavy triumfu volejbalistek Prostějova a ohlasy po finále (zdroj: ČT24)

Olymp nicméně jako jediný celek dokázal v této sezoně na české scéně obhájkyně mistrovského titulu porazit. V nadstavbové části extraligy zvítězily Pražanky na konci února doma 3:1, zbývajících sedm vzájemných duelů včetně extraligového i pohárového finále však ovládl favorizovaný Prostějov.

Pražský klub naposledy získal titul v roce 2008. Pak nastala éra Prostějova, který vyhrál extraligu šestkrát za sebou. Také loni i předloni ve finále porazil Olymp hladce 3:0 na zápasy.

Olymp Praha - Prostějov 0:3 (-19, -19, -16)

Rozhodčí: Fink, Hudík. Čas: 70 min. Diváci: 390. Konečný stav série: 0:3.

Sestavy a body:

Olymp: Halbichová 1, Hodanová 6, Sládková, Kvapilová 16, Mlejnková 9 Mudrová 4, libero Dostálová - Trnková 5, Jančaříková. Trenér: Mitáč.

Prostějov: Maleševičová 11, Borovinšeková 7, Carterová 15, Kossányiová 9, Steenbergenová 9, Vincourová 4, libero Jášová - Soaresová. Trenér: Čada.