TÉMA

Velký Beranov

Při srážce kamionu s dodávkou na D1 před Měřínem zemřeli dva lidé, policie hledá svědky
Na dálnici D1 před Měřínem na Žďársku došlo v sobotu ráno k nehodě, při níž zemřeli dva lidé. Ve směru na Brno se střetl kamion s dodávkou, která na přívěsu převážela osobní auto. Provoz na dálnici ve směru na Brno byl obnoven zhruba po čtyřech hodinách. Pro objasnění příčin nehody by policie potřebovala pomoc řidičů, kteří místem v době havárie nebo před ní projížděli.
18. 2. 2023, Aktualizováno18. 2. 2023 14:51|
D1 ve směru na Brno na hodinu a půl uzavřela nehoda. Obešla se bez zranění
Dálnice D1 směrem na Brno byla v sobotu odpoledne hodinu a půl zavřená kvůli nehodě na 125. kilometru. Osobní auto tam narazilo do svodidel a začalo hořet. Nikdo se nezranil, řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Levý jízdní pruh byl podle policie znovu průjezdný od čtvrt na čtyři odpoledne.
24. 12. 2022, Aktualizováno24. 12. 2022 15:54|
Modernizace D1 v číslech: Nejrychleji se pracovalo u Ostrovačic, nejlaciněji u Lokte
Končí modernizace dálnice D1. Trvala déle než osm let, oproti původním plánům se protáhla o tři roky. Stát za ni zaplatil téměř dvacet miliard korun bez DPH (s ní ještě o čtyři miliardy více). Časově i finančně nejnáročnější byla rekonstrukce úseku Humpolec – Větrný Jeníkov, kde načas práce úplně ustaly a měnil se zhotovitel. V přepočtu na kilometr však zaplatil stát nejvíce za rekonstrukci šesti kilometrů nad Velkým Meziříčím, kterému dominuje vysoký most.
2. 10. 2021|
V noci dělníci odstranili poslední omezení. Oprava dálnice D1 po devíti letech skončila
Po devíti letech stavebních prací skončila v noci na sobotu modernizace dálnice D1. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravilo celkem 160 kilometrů nejstarší české dálnice. Přestavba přišla na 24 miliard korun. Dokončení prací bylo původně naplánováno na polovinu října. Úplně první plán před začátkem modernizace hovořil o roku 2018, stavba tak nabrala tříleté zpoždění. Některé práce se budou ještě dodělávat.
1. 10. 2021, Aktualizováno2. 10. 2021 00:54|
Spolu s volbami proběhne šestnáct místních referend. Rozhodnou o Zelené bráně i o chovu jelena
Současně s říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny budou lidé rozhodovat i v šestnácti místních referendech. Vyplývá to z evidence ministerstva vnitra, kterému obce musejí uspořádání hlasování nahlásit. Nejvíc referend se bude konat v Jihomoravském a Jihočeském kraji, se třemi plebiscity pak počítají v Plzeňském kraji. V sedmi krajích obce místní referenda neplánují, stejně jako v Praze. Historicky se v Česku zatím konalo 317 místních referend, více než čtvrtina z nich ale kvůli nízké účasti neplatila.
18. 9. 2021|Šimon Rogner
Obchodní řetězec chce ve Velkém Beranově stavět logistické centrum. Voliči opět rozhodnou v referendu
Ve Velkém Beranově na Jihlavsku budou lidé znovu v místním referendu rozhodovat o tom, jestli může na území obce společnost Penny Market postavit své logistické centrum. Před třemi lety obyvatelé v referendu stavbu odmítli. Mezitím kraj postavil silniční obchvat, který by sklady odděloval od obytné zástavby. O opakování referenda rozhodli zastupitelé obce, konat se bude při sněmovních volbách 8. a 9. října.
9. 9. 2021|
Další referendum ve Velkém Beranově? Doprava k novým skladům prý už není problém
Ve Velkém Beranově na Jihlavsku proběhne zřejmě další místní referendum o zvažované stavbě logistického centra společnosti Penny Market. Před třemi lety lidé v referendu vznik centra odmítli, jeho přípravný výbor tehdy mimo jiné uvedl, že by stoupla hustota dopravy. Od té doby se situace změnila, obec už má silniční obchvat, uvedl starosta Milan Pulicar (nestr.). Firma obci nově slibuje až osm milionů korun a zhruba 200 pracovních míst.
19. 5. 2021|
Silničáři našli u D1 trhavinu, zneškodnil ji pyrotechnik
V modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem a Měřínem našli ve čtvrtek dělníci při výkopových pracích nevybuchlou nálož. Nález ležel na 128. kilometru ve směru na Prahu. Policejní pyrotechnik nálož zneškodnil. Provoz na dálnici kvůli tomu zastaven nebyl. Vyplývá to z informací, které na Twitteru zveřejnila policie a mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.
29. 4. 2021, Aktualizováno29. 4. 2021 18:49|
Otevírá se most u hranic s Rakouskem. Od pátku také fungují dva obchvaty na Vysočině
Na hlavním silničním tahu z Českých Budějovic směrem na Rakousko končí dlouhodobá uzavírka. Po půl roce objížděk a s nimi souvisejících kolon se tam do provozu vrací opravený most u Netřebic. Stavba oficiálně pokračuje do sobotní půlnoci, ale s opatrností průjezdný už je. Také se nově zkracuje jízda mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou. Na této trase byly současně uvedené do provozu hned dva obchvaty.
30. 10. 2020|
Vysočina staví klíčové obchvaty, venkovský kraj se ale potýká s nedostatkem lékařů i služeb
Hejtman? Na Vysočině jím je už 12 let Jiří Běhounek. A kandiduje znovu z prvního místa. Nestraník v barvách ČSSD je nejdéle sloužícím ze všech tuzemských hejtmanů. V posledních čtyřech letech ale už sociální demokraté neobsadili celou krajskou radu. Vládli v široké koalici se třemi dalšími stranami.
4. 9. 2020|Daniel Zach
Modernizace D1
Stovkou s pokutou. Na opravované D1 se opět měří rychlost
Kamery opět měří rychlost na jednom z rozkopaných úseků dálnice D1 a měly by se objevit i na dalších čtyřech. Automatické pokuty za překročení povolené osmdesátky zatím hrozí u Velkého Meziříčí. Podobně jako v minulých letech jde o úsekové měření. Kdo rychlost překročí, může čekat obsílku od meziříčské radnice.
6. 4. 2020|
Kdo přišel o práci kvůli koronaviru, může najít nové uplatnění. Vláda chce udržet a rozhýbat dopravní stavby
Těžce poškozenou českou ekonomiku by měly rozhýbat také dopravní stavby. Plánuje to tak alespoň vláda. Rozpočet na ně chce ještě letos zvednout o 6,5 miliardy. Státní organizace už začaly chystat tendry na všechny stavby, na které letos mohou získat povolení.
26. 3. 2020|
D1 se v noci u Velkého Beranova pětkrát uzavře, dělníci namontují nosníky
Na dálnici D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli osazování nosníků nového nadjezdu na 120. kilometru. Pracovat se tam bude mezi 23:00 v sobotu a nedělními 06:00.
24. 8. 2019|
Mnohakilometrová kolona se vytvořila na D1 směrem do Brna. Za Jihlavou byl nepojízdný kamion
Provoz na dálnici D1 ve směru na Brno ve čtvrtek ráno zkomplikoval nepojízdný kamion v dopravním omezení na sto dvacátém šestém kilometru nedaleko Jihlavy. Na místě se ráno vytvořila asi patnáct kilometrů dlouhá kolona, která se rozjela až dopoledne.
15. 8. 2019, Aktualizováno15. 8. 2019 10:44|
Hromadné nehody uzavřely dálnici D1. Po 11 hodinách byl provoz obnoven
Dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna byla před sjezdem na Měřín na 131. kilometru uzavřena kvůli dvěma hromadným nehodám. Dva lidé se při nich těžce zranili. Původně Ředitelství silnic a dálnic odhadlo, že se dálnici podaří zprovoznit kolem poledne, uzavírka ale nakonec skončila až po 11 hodinách. Auta se mohla na dálnici vrátit po 16:00. Směr na Brno se však na Vysočině ještě jednou uzavře, a to v noci na středu kvůli odstranění posledního kamionu.
30. 4. 2019, Aktualizováno30. 4. 2019 16:28|han
Modernizace D1
Další most šel k zemi, dálnice D1 u Velkého Beranova je po třinácti hodinách znovu průjezdná
Dálnice D1 na Vysočině je po nočním bourání nadjezdu na 121. kilometru u Kozlova znovu průjezdná. Uzavírka trvala od pátečního večera do sobotního dopoledne, déle než 13 hodin. Až do pondělních 14 hodin však bude kvůli dokončovacím pracím průjezdný každým směrem jen jeden jízdní pruh.
19. 4. 2019, Aktualizováno20. 4. 2019 10:29|mka
Popadané stromy zastavily D1 na Vysočině na 14 hodin, rozjela se až ráno
Dálnice D1 je zhruba od páteční půl osmé ráno opět průjezdná. Celou noc – v součtu čtrnáct hodin – byl na Vysočině uzavřen směr na Brno mezi 119. a 134. kilometrem. Silničáři nechali dálnici uzavřít na žádost hasičů poté, co na ni ve čtvrtek odpoledne popadaly stromy, které neodolaly silnému větru, a hrozily pády dalších.
5. 4. 2019, Aktualizováno5. 4. 2019 12:42|
Počasí
Dálnice D1 zůstane kvůli popadaným stromům na Vysočině zavřená až do rána
Provoz na dálnici D1 je ve směru na Brno mezi 119. a 134. kilometrem znovu zastaven kvůli padajícím stromům. Řidiči mohou sjet z dálnice ve Velkém Beranově a vrátit se u Měřína. Podle ŘSD bude dálnice neprůjezdná až do rána, pak se stromy musí pokácet  a odklidit. Padající stromy způsobily komplikace už během dne, dálnice kvůli tomu asi hodinu stála. Vítr ale působil problémy i jinde v kraji; blokoval provoz na železnici a popadané stromy přerušily i dodávky elektrické energie.
4. 4. 2019, Aktualizováno4. 4. 2019 22:05|
ŘSD začíná modernizovat další dva úseky D1, opravovat se bude i nejvyšší most dálnice
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začíná na Vysočině opravovat další dva úseky dálnice D1. Řidiči musí počítat s komplikacemi jednak mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí, kde budou dělníci opravovat i nejvyšší most na D1, a pak také v úseku Velký Beranov – Měřín mezi 119. a 134. kilometrem dálnice. Obě stavby mají být dokončeny v roce 2021. U Velkého Meziříčí začnou dopravní omezení už v pátek.
29. 3. 2019|
Provoz na dálnici D1 je po požáru kamionu na 124. kilometru už obnoven
Na dálnici D1 na 124. kilometru mezi Velkým Beranovem a Měřínem hořelo ráno kvůli technické závadě nákladní auto. Nikdo se nezranil, škoda je asi 500 tisíc korun, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Kvůli jejich zásahu byla dálnice ve směru na Brno asi hodinu zcela uzavřená. Později se jezdilo jen levým jízdním pruhem. Plný provoz byl obnoven před 10:00.
18. 3. 2019, Aktualizováno18. 3. 2019 08:43|