TÉMA

Štiřín

O půlnoci končí lhůta pro zájemce z řad státních institucí o zámek Štiřín
O půlnoci skončí lhůta pro případné zájemce o zámek Štiřín z řad státních institucí. Zatím se nikdo nepřihlásil, a tak se začne připravovat jeho prodej. Nemovitost od ministerstva zahraničí převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). O historické vybavení mají zájem památkáři.
2. 10. 2023|
O zámek Štiřín nejeví nikdo zájem, jeho osud je zatím nejasný
Příspěvková organizace ministerstva zahraničí, která spravuje zámek Štiřín, skončí k červnu. Do prázdnin by měl resort památku převést na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Žádná jiná instituce o ni zatím zájem neprojevila.
1. 5. 2023|
Na interpelace odpovídali jen tři ministři. Dopoledne sněmovna podpořila brannou novelu i dvě procenta HDP na obranu
Poslanci interpelovali členy vlády. Většinou však nedostali odpověď, mnoho ministrů se ze čtvrtečního jednání sněmovny omluvilo. Přítomen nebyl ani premiér Petr Fiala (ODS). Před ústními interpelacemi sněmovna v úvodním kole podpořila vládní novelu, podle které by mohli lidé získat další možnost, jak se zapojit do obrany Česka. Prvním čtením prošel také zákonný závazek ke každoročnímu vynakládání dvou procent hrubého domácího produktu na obranu.
9. 2. 2023Aktualizováno9. 2. 2023, 19:12|
Ministr Lipavský chce během českého předsednictví Evropské unii řešit pozastavení dovozu ropy z Ruska
Ministři zahraničních věcí pěti středoevropských zemí na zámku Štiřín u Prahy jednali o aktuální situaci na Ukrajině. Zabývali se také přípravami českého předsednictví v Radě EU či koronavirovou pandemií. Český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) chce během předsednictví pokročit v diskusi o pozastavení dovozu ropy z Ruska. Je potřeba minimalizovat styky s Ruskem, řekl.
12. 4. 2022Aktualizováno12. 4. 2022, 13:19|
30 let zpět: Děti, které zažily válečné útrapy
Z iniciativy českého křesťanského humanisty a pacifisty Přemysla Pittera byly v roce 1945 na zámcích ve Štiříně, Olešovicích, Kamenici a Lojovicích zřízeny ozdravovny pro děti z koncentračních táborů. Už jako obyvatelé Spojených států, Izraele nebo SRN se na zámky po sametové revoluci vraceli, aby se opět setkali se svými vychovateli a společně zavzpomínali.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.
17. 6. 2020|