TÉMA

Jan Scholle

Státní zástupce podal obžalobu v kauze zakázky na dezinfekci fotbalových stadionů

Státní zástupce minulý týden obžaloval šest lidí a čtyři firmy v případu zakázky na dezinfekci fotbalových stadionů. České televizi to řekl dozorující žalobce Jan Scholle. Kauza se týká údajně předražené zakázky na dezinfekci stadionů za téměř deset milionů korun. Obžalobě čelí příbramský fotbalový klub, jeho majitel Jan Starka nebo bývalý místopředseda Fotbalové asociace (FAČR) Roman Berbr. Případ bude řešit Obvodní soud pro Prahu 6.
11. 3. 2024|

Policie musí došetřit kauzu údajně předražené dezinfekce fotbalových stadionů, rozhodl státní zástupce

Státní zástupce vrátil policii případ zakázky na dezinfekci fotbalových stadionů, ve kterém navrhla obžalovat šest lidí a čtyři firmy. České televizi to řekl žalobce Jan Scholle z Vrchního státního zastupitelství v Praze s tím, že nařídil kriminalistům doplnit vyšetřování. Kauza se týká údajně předražené dezinfekce stadionů, kterou Fotbalová asociace ČR (FAČR) proplatila firmě bývalého ligového fotbalisty Jiřího Tymicha.
18. 9. 2023|

„Jak měl vztyčenou pravici, nešlo chápat jinak než jako hajlování.“ Odvolací soud potvrdil podmínku

Odvolací soud uložil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a k tomu 30tisícový trest za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Potvrdil tak prvoinstanční rozhodnutí. Muž odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD. Soud však jeho verzi neuvěřil.
17. 10. 2019|