TÉMA

Adam Driver

Do českých kin vjíždí Ferrari, závodí se svým životem
Vybudoval jednu z nejprestižnějších automobilových značek v historii. Enzo Ferrari je hlavním hrdinou nového filmu režiséra Michaela Manna. Na světové premiéře na festivalu v Benátkách sklidil sedmiminutové ovace ve stoje. Do českých kin vstupuje 4. ledna.
4. 1. 2024|ČT24
Adam Driver je v Benátkách filmovým Ferrarim. Kéž by Italy hráli našinci, posteskl si mezitím italský herec
Italští herci by měli dostat příležitost hrát role Italů ve velkých mezinárodních produkcích, míní herec Pierfrancesco Favino. V poznámce, kterou pronesl u příležitosti zahájení filmového festivalu v Benátkách, sice nejmenoval žádný konkrétní titul, jeho slova se ale dají dobře vztáhnout na snímek, který ve čtvrtek divákům představí v premiéře filmovou verzi Enza Ferrariho. Slavného Itala totiž hraje americká hvězda Adam Driver.
31. 8. 2023|
Cannes zase žije filmem. Festival vítá testované hvězdy, Netflix ale na plátna opět nepustil
Do Cannes se po dvou letech vrátila kinematografie. Největší filmový festival na světě na svém 74. ročníku letos představuje silnou sestavu snímků, z níž vyčnívá třeba rozporuplně přijatý rockový muzikál Annette, lesbické historické drama Benedetta od režiséra Základního instinktu, nebo očekávaná novinka Wese Andersona Francouzská depeše. Hvězd je letos méně – přesto již na Riviéru dorazili například Matt Damon, Tilda Swintonová, Adam Driver či Marion Cotillardová.
10. 7. 2021|
Nominace na Zlaté glóby: Manželskou historii dohání zabijácký Irčan
Komedie Manželská historie získala šest nominací na Zlatý glóbus. O jednu méně si v letošním ročníku filmových cen vysloužil Irčan. Vítězové ocenění, které uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, budou známi 5. ledna.
9. 12. 2019|
Filmová upoutávka týdne: Rozvádíme se. Adam Driver a Scarlett Johanssonová se už dál nesnesou
Že rozpad rodiny umí být těžká záležitost, ukázal už například Oscarem ověnčený snímek Kramerová versus Kramer. Ošidná zákoutí rozvodových sporů přiblíží i nový film amerického tvůrce Noaha Baumbacha Manželská historie (v originále Marriage Story), který sbírá pochvalná hodnocení od svého uvedení na festivalech v Benátkách a Torontu.
19. 10. 2019|