Češi vypili nejméně piva od 60. let

Pivovary v Česku loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, výroba meziročně klesla o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele se snížila o zhruba sedm litrů na osobu, tedy 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí koronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v zemi, ale i v zahraničí, uvedli zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.

Budějovický Budvar
Zdroj: Budějovický Budvar

Předloni byla výroba rekordní, činila 21,6 milionu hektolitrů. „Jako pivovarníci sledujeme údaje už od roku 1950. Já osobně mám hodně bohaté zkušenosti, ale takovou situaci jsem ještě nezažil. Nepamatuji, že by na tom kdy hospody a restaurace byly tak špatně,“ uvedl předseda svazu František Šámal. Krize se podle něj promítá nejenom do obchodních ztrát, ale i do osudů lidí, kteří pivovarnickou tradici jako národní poklad střeží.

V restauracích se loni vypila čtvrtina všech piv, předloni šlo o třetinu. Svou činnosti ukončilo podle svazu až pět set hospod, letos se očekávají další stovky. Negativní vliv na sektor má podle svazu nejenom samotné zavření restaurací, ale také zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti nebo rušení sportovních a kulturních akcí.

Pivovarníci: Otevřete zahrádky

„To nejmenší, co může nyní stát udělat, je otevření zahrádek. Šíření koronaviru to nezhorší, ale řadu hospod to může zachránit. Lidé se potřebují setkávat,“ dodala výkonná ředitelka svazu. Epidemiologická situace se podle ní zlepšuje, otevření zahrádek je lepší než „nekontrolovatelné živelné shromažďování“.

Vzrostl naopak prodej piva ve skleněných lahvích, celkem o šest procent na 46. O osm procent z celkového výstavu kleslo množství prodaného sudového piva, v této kategorii jde ale o pokles celkem o 30 procent.

PET lahve se udržely na 11 procentech celkového výstavu. O tři procentní body na patnáct procent celkového výstavu si polepšilo pivo v plechovkách. O více než polovinu na dvě procenta celkového výstavu klesl prodej tankového piva.

Loni poprvé po devíti letech klesl export českého piva, meziročně o 381 tisíc hektolitrů na zhruba pět milionů hektolitrů.