O prodlouženém víkendu nepojede metro z Muzea na Pražského povstání

Cestující čeká v Praze kvůli výměně pražců výluka provozu na části linky metra C. Nepojede od zahájení provozu v sobotu 26. října do ukončení provozu v pondělí 28. října mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Zavedena bude náhradní autobusová doprava XC.

„Během prodlouženého víkendu nastane nepřetržitá výluka obou kolejí v úseku Muzeum – Pražského povstání. V této době se vymění převážná část pražců, včetně svařování kolejnic a finálního úklidu, aby na konci výluky bylo vše hotovo a mohla se zrušit pomalá jízda a jezdit plnou rychlostí,“ uvedl stavbyvedoucí Jan Hrazdira.

Při výluce bude kromě zavedení náhradní autobusové linky XC posílen provoz autobusu číslo 196. Zastávka linky číslo 134 Pražského povstání pro směr Dvorce bude posunuta přibližně o 25 metrů vpřed. Pro směr Podolská vodárna o 20 metrů zpět. Bližší informace lze dohledat na webu dopravního podniku (DPP).

Přípravné práce se v tunelech dělaly od 12. do 20. října. Zahrnovaly povolování upevňovadel, řezání kolejnic nebo vybourání části dřevěných pražců. Výměnu pražců má provést firma Swietelsky Rail CZ.

Dopravní podnik měnil na lince C pražce naposledy letos na začátku července. Tehdy se potýkal v první den výluky s nedostatečnou kapacitou stanice Pražského povstání. DPP následně od sebe oddělil nástupní a výstupní trasy do a ze stanice metra.

Dopravní podnik bude vyměňovat pražce i příští rok

Pražský dopravní podnik bude ve výměnách pražců na trase metra C pokračovat i v příštím roce. Provoz by měl být přerušen o prodloužených víkendech o Velikonocích, na začátku prázdnin a při svatováclavském víkendu v září. Oznámila to mluvčí DPP Aneta Řehková. Práce by se měly týkat několika úseků mezi stanicemi Muzeum a Kačerov.

První výluka v příštím roce se zřejmě uskuteční o Velikonocích 10. až 13. dubna, a to mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác. V úseku by mělo být vyměněno přes čtyři sta dřevěných pražců za betonové.

Pražce plánuje podnik vyměnit také na první ze dvou kolejí mezi stanicemi Muzeum a Vyšehrad. Práce by měly předběžně začít 4. a skončit 13. července. Třetí výluka se pak má konat od 26. do 29. září na jedné z kolejí mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerovem.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává na 11 tisíc lidí. Praha dotuje DPP více než 13 miliardami korun ročně.