TÉMA

Zmrzlina

Polárkový dort v detektoru kovů. Výroba tradiční české pochoutky má přísná pravidla
Receptura na výrobu polárkového dortu se během sedmdesáti let téměř nezměnila, technologie ale prošla výraznou proměnou. Výrobu, kvalitu i bezpečnost dnes totiž kontrolují počítače. Jak tato v Česku tolik oblíbená pochoutka vzniká, ukazuje galerie fotografií z továrny jednoho českého producenta mražených potravin.
2. 8. 2020|
Tristní výsledky. Inspektoři kontrolují zmrzlinu a led, neprošla více než třetina vzorků
Státní zemědělská a potravinářská inspekce pokračuje v kontrolách zmrzliny a ledů do nápojů. Doteď totiž každý třetí vzorek nevyhověl a nesplnil hygienické limity pro přítomnost bakterií. Ty mohou způsobit průjmová onemocnění, případně i závažnější problémy. Na vině jsou hlavně špatně vyčištěné stroje.
6. 8. 2019|
Zmrzlina patří do slunečných dnů. Ale tropické teploty nejsou pro její prodej optimální, říká zmrzlinář
Pro zmrzlinový byznys je ideální slunečný den s teplotou kolem 25 stupňů. Během tropických teplot návštěvnost klesá, uvedl na základě svých zkušeností majitel provozoven Crème de la Crème Jan Hochsteiger.
28. 7. 2019|
Více než 40 procent zmrzlin neprošlo kontrolou. Nejčastěji chybují prodavači v hygieně
Přes 40 procent zmrzlin, které hygienici odebrali, je závadných. České televizi to potvrdila mluvčí ministerstva zdravotnictví (MZ) Gabriela Štěpanyová. Nejčastějším problémem je podle ní nedodržování provozní a osobní hygieny pracovníků. Krajské hygienické stanice od začátku roku do poloviny června provedly skoro 400 kontrol.
25. 6. 2019|Michaela Buchtová
Češi stále milují vanilkovou zmrzlinu, nové příchutě mají na trhu malý podíl
Točená nebo kopečková, nanuky, kornouty, polárkové dorty, sorbety, vaničky, kelímky,  jednotlivá balení, multipacky. Loňský rok byl rekordní a prodej zmrzliny stoupl o třetinu oproti předchozímu roku. A letos? Tradičně rozhodne teplé/studené počasí, ale pomoci může i nabídka netradičních chutí.
1. 6. 2019|
Loštičtí nedají na „tvargle“ ze své výrobny dopustit. I když obal říká, že syrečky jsou z Olomouce
Kuchaři o nich mluví jako o surovině tradiční i moderní gastronomie, a to nejen v Olomouckém kraji. Tvarůžky se stávají regionálním fenoménem, vyrábí se z nich různé speciality, dokonce i tvarůžková zmrzlina. Loštice, kde tento tradiční moravský sýr zraje, se díky tvarůžkům stávají cílem turistů, které zajímá nejen výrobní postup, ale i tvarůžkové speciality. V Lošticích ostatně před 25 lety vzniklo Muzeum Olomouckých tvarůžků.
26. 5. 2019|