TÉMA

Změna pro Strakonice

Šestnáct měsíců bez zastupitelstva ve Strakonicích končí. Starostou je opět Hrdlička
Staronovým starostou Strakonic je Břetislav Hrdlička z hnutí Strakonická Veřejnost, hlasovalo pro něj 20 zastupitelů. Hnutí bude jihočeskému městu vládnout bez koaličního partnera. Strakonice mají zastupitelstvo po 16 měsících, kvůli opakovaným volbám totiž od podzimu 2018 nefungovalo. Loňské volby – stejně jako rok předtím – vyhrála Strakonická Veřejnost, opakování voleb nařídil Ústavní soud po stížnosti zástupce konkurenčního hnutí.
9. 1. 2020|
Opakované volby ve Strakonicích opět vyhrála Strakonická Veřejnost. Jednoznačně
Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018. Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů.
15. 12. 2019Aktualizováno15. 12. 2019, 09:26|
Ve Strakonicích a dalších devíti obcích lidé volili zastupitele
Na deseti místech v Česku se v sobotu konaly komunální volby. Nejvyšší počet voličů mají Strakonice na jihu Čech, kde šlo o opakované volby. Tamní výsledek voleb do zastupitelstva z října 2018 totiž zrušil Ústavní soud. V devíti dalších obcích jde o volby nové.
14. 12. 2019Aktualizováno14. 12. 2019, 22:32|
Strakonice se chystají na volební kampaň. Podmínky opět vyvolávají kritiku
Hnutí Strakonická Veřejnost, které loni zvítězilo v komunálních volbách, jež soud zneplatnil, se v opakovaných volbách vzdá propagace na sloupech veřejného osvětlení. Na setkání kandidujících stran a hnutí o rovných podmínkách předvolební kampaně to řekl místostarosta Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost). Kritici jeho hnutí loni vytkli, že inzeráty zaplnilo většinu lamp. Výhrady mají i letos.
14. 10. 2019|
Ve Strakonicích se musí opakovat volby, nově bude kandidovat 10 stran
V opakovaných komunálních volbách ve Strakonicích bude v prosinci kandidovat deset stran a hnutí. Správní úřad všechny zaregistroval. Volby budou ve městě 14. prosince. Loni šlo do voleb 14 stran a hnutí.
9. 10. 2019|
Ve Strakonicích je i půl roku po volbách bezvládí. A možná se protáhne skoro na celý rok
Ani pět měsíců od říjnových komunálních voleb lidé ve Strakonicích pořád nevědí, jestli budou muset vedení města volit znovu, nebo ne. Volby s nadpolovičním ziskem vyhrálo už předtím ve městě vládnoucí hnutí Strakonická veřejnost. Krajský soud ale rozhodl o neplatnosti voleb pro porušení rovnosti politické soutěže.
6. 3. 2019|mkk