TÉMA

Ústřední hřbitov

Kundera spočine v čestném kruhu brněnského Ústředního hřbitova

Poslední volné místo v takzvaném čestném kruhu na brněnském Ústředním hřbitově připadne ostatkům Milana Kundery. Spisovatel zemřel v červenci v 94 letech v Paříži a jeho manželka Věra si přála, aby jeho ostatky jednou spočinuly v rodném Brně. Kdy se tak stane, není zřejmé a záleží na vůli Kunderovy manželky.
27. 9. 2023|

Na brněnském hřbitově vzniklo pietní místo pro nenarozené zesnulé děti

Na Ústředním hřbitově v Brně vzniklo místo pro nenarozené zesnulé děti. Od jara bude možné rozprášit zpopelněné ostatky, uložit urnu nebo si zvolit hrobové místo. Podobných míst je v České republice málo, pro rodiče je přitom ztráta nenarozeného dítěte velkou bolestí, řekl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Náklady na vznik místa přesáhly 400 tisíc korun a zaplatila je Správa hřbitovů města Brna.
3. 12. 2020|

Brno musí přestavět nájezd u kampusu. Silnice vadí připravovanému prodloužení tramvajové trati

Brno bude muset změnit podobu křižovatky Jihlavská-Bítešská-Akademická v městské části Starý Lískovec. Jihozápadní nájezd, po kterém řidiči po sjezdu z dálnice D1 pokračují směrem k Ústřednímu hřbitovu, nahradí nový jihovýchodní. Současný nájezd vadí připravovanému prodloužení tramvaje k Osové a znehodnocuje cenné pozemky. O investičním záměru informoval radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).
3. 9. 2020|

V Brně vyroste nový parkovací dům. Fungovat bude jako P+R parkoviště

V Brně ve Vojtově ulici začne v červnu stavba parkovacího domu. Bude fungovat na principu Park and Ride a nabídne až sto dvacet míst. To je třikrát více, než tam nyní poskytuje parkoviště se závorami. Stavba za téměř 43 milionů korun má být dokončena příští rok v červenci.
18. 5. 2020|