TÉMA

Supermarkety

Španělská vláda chystá zákon, který zabrání plýtvání potravinami. Za porušení budou vysoké pokuty
Španělská vláda vytáhla do boje proti plýtvání potravinami. Do parlamentu posílá revoluční návrh zákona, který má co nejvíce omezit vyhazování jídla. Supermarketům nebo restauracím mají za porušení pravidel hrozit vysoké pokuty, domácností se sankce nedotknou. Takto aktivně se proti nešvaru rozvinutého světa zatím v Evropě postavily jen Francie a Itálie.
11. 6. 2022|vkl
Britové vzali útokem benzinky. Pohonné hmoty nemá kdo vozit z rafinerií
Velká Británie řeší po nedostatku zboží na pultech supermarketů další problém. Některé čerpací stanice musely přerušit provoz, neboť kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt pohonné hmoty. V tamních rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Veřejnoprávní BBC informovala na svých internetových stránkách, že ministr dopravy Grant Shapps v pátek vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si palivo do zásoby.
24. 9. 2021Aktualizováno24. 9. 2021, 15:50|
Pracovní trh v Česku sílí. Zájem je zejména o nekvalifikované práce v průmyslu a logistice
České firmy plánují rozsáhlé nábory zaměstnanců. Nejvíce chybí nekvalifikovaní pracovníci v průmyslových závodech nebo v logistice. Pozice se ale kvůli nízké nezaměstnanosti a nezájmu lidí ne vždy daří obsadit.
20. 9. 2021|
Nápoje ve skleněných lahvích se vrací do supermarketů. Budou zálohované
Čeští výrobci nápojů se částečně vrací ke skleněným lahvím. Ty budou zálohované a bude je možné vrátit v automatech umístěných například v supermarketech. Výrobci rozhodnutí zdůvodňují mimo jiné ekologickými požadavky některých zákazníků, kteří nechtějí využívat jednorázové plasty.
30. 8. 2021|
Firmy opět začaly zvyšovat mzdy. Jejich růst ale z větší části zřejmě pohltí inflace
Velká část tuzemských společností začala od léta zvyšovat mzdy a podle odborů i Hospodářské komory ČR bude tento vývoj pokračovat. A to i kvůli zvyšující se inflaci a nákladům domácností.
31. 7. 2021|
Kvůli koronaviru chodili loni Češi do obchodu méně, utratili však víc peněz, vyplývá z analýzy
Češi loni kvůli pandemii koronaviru vynechali zhruba každou desátou návštěvu obchodů, průměrnou útratu ale zvýšili meziročně o 17 procent na 351 korun. Tržby rychloobrátkového zboží ve srovnání s rokem 2019 vzrostly o 5,6 procenta. Lidé kvůli obavám z nákazy začali více nakupovat na internetu, týká se to i potravin. Vyplývá to z analýzy společnosti NielsenIQ.
15. 3. 2021|
K prvnímu listopadovému večeru přibylo 3905 případů covidu-19, o 672 méně než minulou neděli
V Česku přibylo do nedělních 18:00 3905 pozitivních případů covidu-19, o 672 méně než minulou neděli. Stejně jako v sobotu a pátek je přírůstek menší než předešlý týden. Sobotním jedenáctitisícovým růstem skončil měsíc, během kterého se dosavadní počet infikovaných zvýšil téměř pětinásobně. Z celkových 335 tisíc lidí, kteří byli od března pozitivně testováni, se přes čtvrt milionu nakazilo v říjnu. Stále aktivních případů je více než 190 tisíc. Denně nadále rychle přibývá počet hospitalizovaných a mrtvých. V sobotu počet hospitalizovaných poprvé během října klesl.
1. 11. 2020Aktualizováno1. 11. 2020, 18:45|dk