TÉMA

Státní

Stanjura se podle Kupky chová jako krizový manažer. Podle Hrnčíře rozpočtové plány neodpovídají realitě

Vláda schválila předběžný návrh státního rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 235 miliard. Řada členů kabinetu však s prvním návrhem nesouhlasila. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v Událostech, komentářích prohlásil, že šéf resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS) má nadále důvěru, chová se prý v duchu krizového managementu. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD) ve stejném pořadu sdělil, že stát dostatečně neosekává zbytné výdaje.
22. 6. 2023|

30 let zpět: Schválení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání

Federální shromáždění schválilo zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Státní televize se přeměnila na veřejnoprávní a vznikly legislativní podmínky pro vznik soukromých a komerčních televizí. Rovněž byly ustanoveny podmínky pro fungování Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Více v rozhovoru s generálním ředitelem Čs. televize Jiřím Kantůrkem.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.
30. 10. 2021|

Jedna jízdenka vládne téměř všem vlakům bez ohledu na dopravce. Zatím ale nebude platit v komerčních spojích

S novým jízdním řádem začne v neděli na železnici fungovat celostátní tarif. Cestující si tak budou moci koupit jednu jízdenku na jakoukoli trasu, i když na ní vystřídají více dopravců. Tarif zprvu zahrne všechny vlaky objednávané kraji či ministerstvem dopravy, později by pod něj mohli dopravci zařadit i své komerční spoje. Ceny budou odpovídat nynějšímu základnímu tarifu Českých drah, jízdenky bude možné sehnat v pokladnách dopravců a na e-shopu.
12. 12. 2020|
Státní rozpočet

Rozpočet vykázal deficit 27 miliard korun. Šlo o nejslabší únorový výsledek v historii Česka

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 27,4 miliardy korun z lednových osmi miliard korun. Letošní únorový výsledek je nejhorší od roku 1993, vyplývá z údajů na stránkách ministerstva financí.
2. 3. 2020|