TÉMA

Stanislav Horáček

Varnsdorfský exstarosta u soudu odmítl, že by zasahoval do zakázky na pronájem radarů
Před soudem stanula skupina obžalovaná kvůli způsobu, kterým v minulosti fungovaly rychlostní radary v severočeském Varnsdorfu. Mezi obžalovanými jsou i bývalý starosta Stanislav Horáček a jeho někdejší zástupce Josef Hambálek. Státní zástupce tvrdí, že město radary pronajalo bez řádného výběrového řízení a provozovatel neoprávněně získal 23 milionů korun. Obžalovaní jeho tvrzení odmítli. V minulosti také odmítli dohodu o vině a trestu.
9. 1. 2024|ČTK
Kvůli pronájmu radarů ve Varnsdorfu obžaloval státní zástupce bývalé vedení města
Státní zástupce podal u krajského soudu v Ústí nad Labem obžalobu na čtyři lidi a jednu firmu kvůli pochybnému pronájmu radarů ve Varnsdorfu na Děčínsku. Mezi obžalovanými je bývalý starosta města Stanislav Horáček a místostarosta Josef Hambálek. Firma Water Solar technology, která na základě veřejné zakázky radary provozovala a dostávala peníze za každý zjištěný přestupek, podle policie neoprávněně získala přes dvacet milionů korun.
25. 2. 2022|
MfD: Policie navrhla obžalovat exstarostu Varnsdorfu Horáčka kvůli radarům
Policie ukončila vyšetřování pronájmu radarů na měření rychlosti ve Varnsdorfu na Děčínsku a navrhla obžalovat čtyři lidi a jednu firmu. Mezi nimi i bývalého starostu Stanislava Horáčka, který byl několik týdnů ve vazbě, a někdejšího místostarostu Josefa Hambálka. V sobotu to napsal deník Mladá fronta Dnes.
12. 12. 2020|
Bývalý starosta Varnsdorfu Horáček, stíhaný kvůli pronájmu radarů, byl propuštěn z vazby
Bývalý starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček, stíhaný v souvislosti s pronájmem radarů, byl v úterý propuštěn z vazby. Uvedl to na svém webu Děčínský deník. Horáček strávil ve vazbě necelých osm týdnů, je trestně stíhaný spolu s dalšími osobami. Čelí obvinění z několika trestných činů v souvislosti se spornou zakázkou na pronájem radarů na měření rychlosti.
4. 2. 2020|
Reportéři ČT
Problematické radary ve Varnsdorfu končí. Exstarosta je ve vazbě, policie kvůli nim stíhá několik lidí
Radary ve Varnsdorfu, které měří překročení povolené rychlosti, na konci ledna končí. Kvůli problematické smlouvě s firmou Water Solar Technology policisté stíhají čtyři fyzické osoby a jednu právnickou a ve vazbě je bývalý starosta města Stanislav Horáček, který kvůli kauze skončil v hnutí ANO. Město si začátkem ledna zvolilo nové vedení, které kontrakt vypovědělo. Případ sledovali Reportéři ČT.
28. 1. 2020|
Zastupitelé Varnsdorfu odvolali starostu Horáčka, jeho nástupcem bude Solloch
Novým starostou Varnsdorfu se stal Roland Solloch (za ANO). Ve funkci nahradil trestně stíhaného Stanislava Horáčka, kterého zastupitelé odvolali kvůli sporné zakázce na radary na měření rychlosti. Další stíhaný politik, místostarosta Josef Hambálek (ANO) rezignoval na funkci sám, nechce prý městu kazit pověst. Novým místostarostou je Jiří Sucharda z ODS.
9. 1. 2020Aktualizováno9. 1. 2020, 19:41|
Radní Varnsdorfu se rozhodli ukončit smlouvu o nájmu radarů
Radní Varnsdorfu na Děčínsku se na zasedání 20. prosince rozhodli ukončit smlouvu o pronájmu radarů na měření rychlosti se společností Water Solar Technology, vyplývá z usnesení zveřejněného na internetových stránkách města. Smlouva byla terčem kritiky opozice a radnice za zakázku dostala opakovaně pokuty od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Policie zakázku prověřuje, v případu obvinila jednu právnickou osobu a čtyři lidi včetně varnsdorfského starosty Stanislava Horáčka (ANO), který skončil ve vazbě.
29. 12. 2019|
ANO vyloučilo starostu Varnsdorfu Horáčka, kvůli městským radarům skončil ve vazbě
Varnsdorfský starosta Stanislav Horáček skončil v ANO. Kvůli kauze pronájmu radarů ho hnutí na středečním jednání předsednictva vyloučilo, potvrdil předseda ANO Andrej Babiš. Horáčka minulý týden poslal do vazby Okresní soud v Děčíně. V případu jsou obviněni celkem čtyři lidé a jedna právnická osoba. Místostarosta Varnsdorfu Josef Hambálek (ANO), který je stíhán na svobodě, řekl, že chod úřadu je zajištěn.
19. 12. 2019|
Antimonopolní úřad zrušil Varnsdorfu pokutu za výběr radaru, zakázku prověří znovu
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 300 tisíc korun, kterou uložil Varnsdorfu za zadávání zakázky na systém měření rychlosti ve městě. Antimonopolní úřad ji na Rafajův pokyn projedná znovu. Zakázku vyšetřuje policie, starosta města Stanislav Horáček (ANO) je od pátku ve vazbě.
18. 12. 2019|
Soud poslal do vazby starostu Horáčka kvůli radarům ve Varnsdorfu. Místostarosta je na svobodě
Okresní soud v Děčíně v pátek uvalil vazbu na starostu Varnsdorfu a ústeckého krajského zastupitele Stanislava Horáčka (ANO), který je obviněn v souvislosti s případem pronájmu radarů. V případu jsou obviněni čtyři lidé a jedna firma. Místostarosta Josef Hambálek (ANO) byl propuštěn a je stíhán na svobodě.
13. 12. 2019Aktualizováno13. 12. 2019, 18:28|
Žalobce navrhl vazbu pro dva zadržené kvůli radarům ve Varnsdorfu
Státní zástupce ve čtvrtek předložil děčínskému soudu návrh na vazbu pro dva ze tří zadržených v případu pronájmu radarů ve Varnsdorfu. V případu jsou obviněni čtyři lidé a jedna právnická osoba, tři z obviněných byli dokonce zadrženi. Podle informací České televize jsou mezi zadrženými i varnsdorfský starosta Stanislav Horáček (ANO) a také místostarosta Josef Hambálek (ANO). Státní zástupce neupřesnil, pro koho vazbu navrhl.
12. 12. 2019|
Policie ve Varnsdorfu zadržela starostu a místostarostu. Kvůli radarům obvinila pět osob
Policie v severočeském Varnsdorfu obvinila pět osob v souvislosti s takzvanou radarovou kauzou – pochybnou smlouvou na provozování místního radarového systému a výběr pokut. Tři z obviněných policisté také zadrželi. Podle informací České televize jsou mezi zadrženými i varnsdorfský starosta Stanislav Horáček (ANO) a také místostarosta Josef Hambálek (ANO).
11. 12. 2019Aktualizováno11. 12. 2019, 19:43|
Varnsdorf dostal za smlouvu na radary tři pokuty. Zaplatit má téměř milion korun
Radnice ve Varnsdorfu na Děčínsku dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) tři pokuty za zadávání zakázky na systém měření rychlosti v celkové výši 950 tisíc korun. Dvě pokuty předseda ÚOHS Petr Rafaj vrátil úřadu k novému projednání. Rozkladem, který město podalo proti třetí pokutě, se bude Rafaj teprve zabývat. Vyplývá to z internetových stránek úřadu. Starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček (ANO) ve čtvrtek řekl, že město podalo proti třetí pokutě rozklad.
24. 10. 2019|
Reportéři ČT
Za radary platí město firmě starostova známého desítky milionů. Navzdory kritice smlouva pokračuje
Ve Varnsdorfu stále měří rychlost firma starostova známého, přestože ministerstvo vnitra upozorňuje, že smlouva je v rozporu se zákonem. Smlouva měla vypršet, pokud nájem, závislý na počtu přestupků, překročí milion korun. Dvacetinásobek částky byl překročen za pouhé dva měsíce, spolupráce ale běží dál. Pro Reportéry ČT natáčel David Macháček.
2. 4. 2019|
Reportéři ČT
Za pronájem radarů ve Varnsdorfu inkasuje firma starostova známého miliony, město na ně doplácí
Město Varnsdorf vedené starostou z hnutí ANO Stanislavem Horáčkem si pronajalo radary na měření rychlosti. Pro soukromou firmu jde o dobrý obchod, protože město jí už za pronájem zařízení zaplatilo přes třicet milionů korun. Samo ovšem na pokutách vybralo pouhý zlomek a firma vlastněná Horáčkovým známým od Varnsdorfu získala smlouvu bez výběrového řízení, protože vybraná částka neměla přesáhnout milion korun. Případu se věnoval David Macháček z týmu Reportéři ČT.
19. 2. 2019|mkk