TÉMA

Slezská univerzita

V noci na neděli oblohou proletí meteorický roj Lyridy, podmínky pro pozorování jsou ideální
V časných ranních hodinách v neděli bude k vidění meteorický roj Lyridy. Podle astronomů jsou letos pro jeho pozorování ideální podmínky, kdy sledování nebude rušit svit Měsíce. Zahlédnout bude možno během maxima roje asi jen patnáct meteorů, takže Lyridy nenabízejí takový zážitek jako třeba Perseidy s desítkami meteorů za hodinu.
22. 4. 2023|
30 let zpět: Jmenování prvního rektora Slezské univerzity v Opavě
V opavském Minoritském klášteře se před 30 lety uskutečnila slavnostní inaugurace prvního rektora Slezské univerzity. Prezident republiky Václav Havel jmenoval do akademické funkce profesora Martina Černohorského, mezinárodně uznávanou osobnost v oblasti fyziky.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
27. 5. 2022|Archiv ČT
Chcete-li opustit Čínu, učiňte tak do konce týdne, vyzval Čechy ministr Petříček
Pomoc Číně ve výši deseti milionů korun má zajistit především materiální prostředky, řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Stát podle něj jedná s producenty ochranných, zdravotních a hygienických pomůcek. Polovina částky pomůže prostřednictvím Světové zdravotnické organizace (WHO). Šéf diplomacie také vyzval Čechy, kteří chtějí opustit Čínu, aby tak učinili do konce týdne.
4. 2. 2020Aktualizováno4. 2. 2020, 17:51|