TÉMA

S-centrum

Rozpočet na příští rok schválily Plzeň, Kroměříž i Liberec, Most chce rekordně investovat

Další kraje a města schválily ve čtvrtek rozpočty na příští rok. Jihomoravský i Jihočeský kraj plánují hospodařit se schodkem, podobně jako Vysoké Mýto v Pardubickém kraji či Plzeň. Na jihu Moravy bude kraj investovat například do opravy hodonínského S-centra poničeného tornádem. Rozpočet s rekordně vysokými investicemi schválil severočeský Most.
14. 12. 2023|

Tornádem zasažený domov pro seniory v Hodoníně chátrá přes dva roky. Oprava začne na jaře

Rekonstrukce hodonínského S-centra, které předloni poničilo tornádo, začne příští rok na jaře. Klienti by se tam pak měli vrátit v roce 2026. Jak má domov pro seniory vypadat, představilo starostům okolních obcí vedení Jihomoravského kraje. Původně se plánovalo, že se budova zdemoluje, kvůli tomuto záměru a nejasnostem v hospodaření pak padlo i trestní oznámení, které však policie odložila. Pochybení v evidenci majetku ale potvrdil i výsledek krajského auditu.
30. 8. 2023|

Dva roky od tornáda na Moravě obce stále opravují škody

Od tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku v sobotu uplynuly dva roky. Obce na Břeclavsku a Hodonínsku však stále nemají opravené vše, co živel zničil. Potřebují dále investovat do veřejných budov, vodovodů, komunikací či zeleně. V pátek ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo novou výzvu na obnovu majetku obcí a kraje. Čekání na výzvu však bylo podle starostů dlouhé. Navíc zatím nevědí, co dostanou z předešlé výzvy, řekl v sobotu ČTK starosta Lužic na Hodonínsku Tomáš Klásek (za KDU-ČSL).
24. 6. 2023|

S-centrum v Hodoníně po tornádu nikdo schválně neničil. Žalobce případ odložil

Při odklízení následků řádění živlu v hodonínském S-centru se nestal trestný čin. Okresní státní zastupitelství rozhodlo o odložení případu. Upozornil na to Deník. Na postup při likvidaci následků tornáda v létě roku 2021 si stěžovala česká pobočka organizace Transparency International. Podle ní mělo například vedení kraje chtít, aby budova byla při záchranných pracích záměrně poničená. Nic z toho se ale neprokázalo.
6. 2. 2023|

Končí hodonínský domov pro seniory S-centrum, kraj ho musí zavřít kvůli tornádu

Jihomoravský kraj dá do konce října hromadnou výpověď všem zaměstnancům hodonínského domova pro seniory S-centrum, který v červnu zničilo tornádo. Týká se 95 lidí pracujících na plný úvazek a jednoho člověka na poloviční úvazek. Objekt je těžce poškozený a budova je neobyvatelná. Služba není v provozu, ředitel domova Václav Polách proto musel požádat o zánik registrace k 31. prosinci. Klienti jsou v jiných zařízeních, při tornádu jich uvnitř bylo kolem 130.
13. 10. 2021|