TÉMA

Pražská informační služba

Praha otevřela své první turistické centrum v areálu Hradu

Město Praha otevřelo své první turistické centrum v areálu Pražského hradu. Je na třetím nádvoří vedle tradiční pobočky České pošty a vzniklo rekonstrukcí směnárny, která v místě dříve stála. Informační centrum nabídne turistům kromě informací o metropoli třeba městskou kartu Prague Visitor Pass nebo suvenýry.
25. 9. 2023|

Praha se chce zbavit nálepky večírkové destinace. Nová kampaň akcentuje kulturu a historii

Zahraniční turisty bude do Prahy lákat nová on-line kampaň. Magistrát ji společně se svou firmou Prague City Tourism (PCT) spustí od úterý 12. října a potrvá do konce letošního roku. Cílem je nalákat turisty vydávající se za kulturou či památkami, kampaň se vyhne nočnímu životu a turistům mířícím za levným alkoholem. Náklady jsou čtyřicet milionů korun, řekla radní Hana Třeštíková (Praha Sobě). Turistický ruch patří mezi pandemií covidu-19 nejpostiženější odvětví.
11. 10. 2021|

Mezi vyhledávanými turistickými cíli v Praze budou celé prázdniny jezdit turistické tramvaje

V Praze bude denně jezdit okružní turistická tramvaj číslo 42. Její trasa povede ze smyčky na Dlabačově přes Pražský hrad, Čechův most, náměstí Republiky, Václavské náměstí, Újezd a zpět přes Malostranskou směrem na Pohořelec. Doplní ji ještě linka číslo 43, která bude spojovat muzeum MHD ve Střešovicích s Planetáriem a dalšími památkami a pojede ve středy odpoledne, ve státní svátky a o víkendech. Obě linky budou v provozu do konce letních prázdnin a jsou součástí kampaně na podporu turistického ruchu.
3. 7. 2021|

Města lákají k ochutnání genia loci. „Bezpečně“ přímo v ulicích

Nejen tradiční památky, ale především neotřelé outdoorové aktivity a zážitkové akce, které nezapomínají ani na místní a rodiny s dětmi –⁠ takový mix okořeněný řadou speciálních slev chystají pro turisty v letošní letní sezoně tuzemská města jako Český Krumlov, Kutná Hora, Telč, Praha, Olomouc nebo Brno. Právě městský cestovní ruch během koronaviru utrpěl největší rány, a tak se teď tato místa snaží nabízet častěji své genius loci „bezpečně“ přímo v ulicích.
19. 6. 2021|

V Praze jako doma. Město chce lákat turisty slevami po ubytování, chystá i turistickou tramvaj

Pražský magistrát společně se svou firmou Prague City Tourism (PCT) spustí kampaň v Praze jako doma, která má do metropole nalákat turisty. Turisté budou, stejně jako loni, dostávat v červenci a srpnu za každou noc strávenou v hotelu speciální vouchery, na jejichž základě obdrží slevy či volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo zoo.
31. 5. 2021|

Do Prahy se na Vánoce vracejí turisté. Jsou to hlavně Češi, říká průvodkyně

Letošní Vánoce v Praze zachraňují turisté z Česka. Kvůli pandemii koronaviru jsou svátky jiné oproti těm předchozím, kdy na konci roku příjížděly každoročně do hlavního města stovky tisíc turistů z celého světa. V centru metropole nejsou letos ani tradiční velké vánoční trhy, výstavy a koncerty, kde by se mohli lidé potkávat. Prahou teď provádíme pouze Čechy, vypráví Andrea Zimová, která ukazuje turistům hlavní město už přes dvacet let.
21. 12. 2020|

Desítky tisíc turistů využily kampaň „V Praze jako doma“. Lákala je zoo, Petřín nebo Pražský hrad

Kampaň na podporu turismu v hlavním městě s názvem „V Praze jako doma“ přilákala v létě téměř šedesát tisíc návštěvníků. Tvořili je lidé převážně z tuzemska a sousedních států. Do projektu se zapojilo přes 400 ubytovacích zařízení a 80 turistických míst. Turisté mířili hlavně do pražské zoologické zahrady, na Pražský hrad nebo na Petřín. I přes podporu českých turistů ale zůstává v Praze okolo třiceti procent ubytovacích zařízení uzavřeno, problémy mají i průvodci.
12. 9. 2020|

Praha finančně podpoří cestovní ruch i kulturu. Pro turisty připravila speciální vouchery

Praha podpoří turistiku i soukromá divadla, kluby, kulturní instituce i příspěvkové organizace. Město připravilo jak dotace, tak přidá peníze těm, kteří už granty čerapají.  V cestovním ruchu pak přichystalo program takzvaných voucherů, kdy turista, který přespí v hotelu, dostane od města poukázku na návštěvu kulturních zařízení. Tyto oblasti bude město dotovat více než 200 miliony korun, uvedla pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě). Vedení města bude o podpoře jednat v pondělí 18. května.
6. 5. 2020|