TÉMA

Jakub Špalek

Další Thálii má Dočkalová a Absolonová, dvakrát uspěla baletní Manon

V Národním divadle byly předány ceny Thálie, které vyzdvihují jevištní výkony uplynulé sezony. Své druhé Thálie převzaly Tereza Dočkalová a Monika Absolonová. Díky výkonům Federica Ievoliho a Rominy Contrerasové dvakrát uspělo baletní drama L’Histoire de Manon v pražském Národním divadle.
1. 11. 2025Aktualizováno1. 11. 2025|

Ceny Thálie mohou získat Barešová, Absolonová či opět Šulaj a Kříž

Divadelní ceny Thálie zhodnotily uplynulou sezonu v činohře, muzikálu, opeře či baletu. Nominace za jevištní výkony se dočkali například Denisa Barešová, Tomáš Šulaj, Monika Absolonová či Jan Kříž. Čestné ceny obdrží herci Dana Syslová a Ladislav Frej či scénograf Jan Dušek. Thálie budou předány 1. listopadu v přímém přenosu České televize.
15. 10. 2025|

Divadlo v Celetné nastudovalo Protokol. Na zasedání ale nehraje podle pravidel

První premiéru po pandemické odmlce uvede v pondělí spolek Kašpar v Divadle v Celetné. Hru Protokol zinscenoval Filip Nuckolls. Zasedání městské rady slouží nejen jako komediální vhled do politického zákulisí malého města, ale věnuje se také tématu rozhodování ve jménu obecného blaha.
25. 5. 2020|

Recenze: Šikovní kutilové Špalek a Potměšil předělali Erbenovu Kytici

Divadlo v Celetné premiérovalo intimní dramatizaci Erbenovy Kytice, v níž s pokorou a nápaditostí srozumitelně prezentuje vybrané balady kterékoli divácké generaci. Tedy těm, kdo se za nimi vypraví do netradičního prostoru Klubovny v Jindřišské ulici.
27. 2. 2018|
Načítání...