TÉMA

Carlo Acutis

Papež svatořečil prvního mileniála

Papež Lev XIV. prohlásil v neděli při kanonizační mši ve Vatikánu za svatého Itala Carla Acutise, který zemřel v roce 2006 v patnácti letech na leukémii a jemuž se přezdívá „Influencer boží“. Stal se tak prvním světcem katolické církve z generace takzvaných mileniálů (generace Y). Papež svatořečil i Itala Piera Giorgia Frassatiho, jenž odmalička pomáhal chudým a nemocným a zemřel v roce 1925 ve věku 24 let poté, co se zřejmě při návštěvě chudinských čtvrtí nakazil obrnou.
7. 9. 2025|

Na pohřeb papeže míří i někteří Češi, zájmu využívají dopravci

Na rozloučení s papežem Františkem se do Vatikánu chystají i skupinky Čechů. Původním záměrem některých z nich sice bylo svatořečení mladíka Carla Acutise, plán však vzhledem k okolnostem změnili. Enormní zájem o cestu do Říma pak hlásí prodejci letenek, ceny už tak vyšplhaly i na čtyřnásobek oproti normálu. A narychlo zorganizovaný zájezd do Vatikánu nabízí i cestovní kanceláře. Zesnulou hlavu katolické církve však připomenou i zádušní mše na několika místech v tuzemsku.
24. 4. 2025|

„Boží influencer“ se stane svatým, rozhodl papež

Papež František schválil dekrety, které povedou ke svatořečení Carla Acutise. Italský mladík, který v roce 2006 zemřel v pouhých v patnácti letech, se tak brzy stane vůbec prvním světcem katolické církve z řad mileniálů. Poctu mu vynesla nezištná služba potřebným, ale i netypický zápal pro šíření víry přes internet i v běžném životě.
28. 5. 2024|
Načítání...